reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Komponenty |

Wolfspeed wybiera Karolinę Północną na nowy zakład materiałowy SiC

Firma Wolfspeed twierdzi, że jej nowy zakład produkcji materiałów z węglika krzemu będzie zlokalizowany w hrabstwie Chatham, strategicznie położonym w pobliżu istniejącej fabryki Durham Materials.

Wolfspeed zbuduje nowy, wart wiele miliardów dolarów, zakład produkcji materiałów SiC w hrabstwie Chatham w Karolinie Północnej. Dzięki inwestycji firma zamierza 10-krotnie zwiększyć swoje obecne zdolności produkcyjne w zakresie węglika krzemu.

Zakład będzie produkował przede wszystkim 200-milimetrowe wafle z węglika krzemu, które są 1,7 razy większe niż wafle 150-milimetrowe, co przekłada się na większą liczbę chipów na waflu i ostatecznie na niższe koszty urządzeń. Wafle te zostaną wykorzystane do zaopatrzenia zakładu Wolfspeed w Mohawk Valley Fab, który został otwarty na początku tego roku.

Firma twierdzi, że budowa „fazy pierwszej” ma zostać ukończona w 2024 roku i kosztować będzie około 1,3 mld USD. W okresie od 2024 roku do końca dekady Wolfspeed będzie dodawał, w miarę potrzeb, dodatkowe moce przerobowe.

Wolfspeed podaje również, że zamierza ubiegać się o finansowanie federalne z programu CHIPS i Science Act w celu przyspieszenia budowy i rozbudowy obiektu. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1