reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix
Komponenty |

SK hynix zainwestuje 10,9 mld euro w nową fabrykę

Południowokoreański gigant półprzewodnikowy planuje rozpocząć w październiku 2022 r. budowę nowego zakładu produkcyjnego w Cheongju. Według obecnego planu zakłada się zakończenie budowy na początku 2025 roku.

Wraz z M15X (eXtension), SK Hynix planuje zainwestowanie 15 bilionów wonów (KRW) (10,9 miliarda euro) w ciągu najbliższych pięciu lat w budowę fabryki i utworzenie zakładów produkcyjnych. Po ukończeniu fabryka będzie dwupiętrowym budynkiem odpowiadającym połączeniu M11 i M12.

Firma podaje w komunikacie prasowym, że rozpocznie budowę przedłużenia M15 na terenie, który pozyskała wcześniej niż początkowo planowała. Fabryka będzie budowana od października na działce o powierzchni 60 000 metrów kwadratowych, położonej w kompleksie przemysłowym Cheongju Technopolis i ma zostać ukończona na początku 2025 roku.

Firma zwraca uwagę, że popyt na układy pamięci gwałtownie spada w następstwie globalnego spowolnienia gospodarczego i niestabilności łańcucha dostaw. Eksperci prognozują jednak, że począwszy od 2024 r. branża zacznie się systematycznie ożywiać, a w 2025 r. odbije się od dna, ponieważ w ostatnich latach cykl koniunktury pamięci jest coraz mniej zmienny.

Plan budowy M15X pojawia się w momencie, gdy SK hynix przygotowuje się do kolejnego ożywienia, które ma nastąpić w 2025 roku. Dzięki obecnemu planowi, M15X będzie gotowy do dostarczenia większej ilości układów pamięci, gdy branża ponownie wejdzie w fazę wzrostu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama