reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Inwestorzy krajowi przygotowują ofertę dla producenta chipów Newport Wafer Fab

Przejęcie Newport Wafer Fab przez Nexperię zostało mocno skrytykowane, a nawet poddane kompleksowej ocenie pod kątem bezpieczeństwa narodowego. Teraz grupa dyrektorów brytyjskich produkujących chipy przygotowuje ofertę przejęcia Newport Wafer Fab, jeśli przejęcie przez Nexperias zostanie zablokowane.

Nowy fundusz inwestycyjny, Headlight Technology Partners, przygotowuje się do złożenia oferty ratunkowej dla Newport Wafer Fab, gdyby przejęcie Nexperii zostało zablokowane przez rząd brytyjski.

Według raportu z Telegraph, fundusz inwestycyjny wyznaczył kwotę 300 mln GBP na zakup i rozwój zakładu produkcji półprzewodników w Walii.

Headlight został utworzony, aby inwestować w zaawansowane technologie i materiały chipowe, takie jak półprzewodniki złożone, grafen i fotonika, ale w związku z wciąż niepewną przyszłością Newport Wafer Fab, fundusz inwestycyjny wyraził zainteresowanie fabem.

Nexperia zakończyła przejęcie Newport Wafer Fab w 2021 roku i od tego czasu umowa była mocno krytykowana. Nexperia jest producentem półprzewodników z siedzibą w Nijmegen w Holandii. Jest to jednak również spółka zależna od częściowo chińskiego, wspieranego przez państwo, Wingtech Technology – co jest przyczyną krytyki. Sekretarz ds. biznesu Kwasi Kwarteng stwierdził wcześniej w tweecie, że „Z zadowoleniem przyjmujemy inwestycje zagraniczne, ale nie mogą one zagrażać bezpieczeństwu narodowemu Wielkiej Brytanii”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama