reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Komponenty |

Nvidia wstrzymuje sprzedaż chipów AI do Chin

Nvidia Corp została rzekomo poinformowana przez amerykańskich urzędników o konieczności zaprzestania eksportu do Chin dwóch topowych chipów obliczeniowych przeznaczonych do pracy nad sztuczną inteligencją.

Ta nowa zasada „zajmie się ryzykiem, że objęte nią produkty mogą być używane w, lub przekierowane do 'wojskowego zastosowania końcowego' lub 'wojskowego użytkownika końcowego' w Chinach”. Nvidia przekazała, że amerykański urzędnik powiedział to firmie.

Kiedy Reuters dotarł do Departamentu Handlu, nie ujawnił on nowych standardów ustalonych dla chipów AI, które nie mogą być już eksportowane do Chin, ale stwierdził, że bada swoje metody, aby „utrzymać zaawansowane technologie z dala od niepowołanych rąk” oraz przegląda swoje przepisy związane z Chinami.

‒ Chociaż nie jesteśmy w stanie nakreślić w tej chwili konkretnych zmian w polityce, przyjmujemy kompleksowe podejście do wdrożenia dodatkowych niezbędnych działań związanych z technologiami, zastosowaniami końcowymi i użytkownikami końcowymi w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego USA i interesów polityki zagranicznej ‒ powiedział agencji Reuters rzecznik prasowy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama