reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com
Komponenty |

Arm składa pozew przeciwko Qualcommowi

Arm złożył pozew przeciwko firmie Qualcomm i jej spółce zależnej Nuvia o naruszenie niektórych umów licencyjnych z Arm, a także o nieprzestrzeganie znaków towarowych.

Arm podaje w komunikacie prasowym, że szuka konkretnego wywiązania się z umownego zobowiązania do likwidacji niektórych projektów Nuvia. Oprócz tego firma domaga się „sprawiedliwego odszkodowania za naruszenie znaku towarowego”.

‒ Arm składa pozew, aby chronić Arm, naszych partnerów i nie mający sobie równych ekosystem, który wspólnie zbudowaliśmy. Firma Arm i jej partnerzy zainwestowali miliardy dolarów, aby stworzyć wiodącą w branży własność intelektualną. Ponieważ Qualcomm próbował przenieść licencje Nuvia bez zgody Arm, co jest standardowym ograniczeniem wynikającym z umów licencyjnych Arm, licencje Nuvia wygasły w marcu 2022 roku. Przed i po tej dacie Arm wielokrotnie podejmowała w dobrej wierze próby znalezienia rozwiązania. Z kolei Qualcomm naruszył warunki umowy licencyjnej Arm, kontynuując prace rozwojowe w ramach zakończonych licencji. Arm nie miał innego wyboru, jak tylko wnieść pozew przeciwko Qualcomm i Nuvia, aby chronić swoją własność intelektualną, swój biznes i zapewnić klientom dostęp do ważnych produktów opartych na technologii Arm ‒ powiedziała firma w oświadczeniu dotyczącym pozwu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama