reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 06 listopada 2008

Freescale i Samsung Electronics planują współpracę

Freescale Semiconductor oraz Samsung Electronics planują współpracę, aby wyjść naprzeciw wymaganiom rosnącego rynku energooszczędnych i przyjaznych środowisku diod LED
Freescale udostępniło Samsung’owi do prób swoją technologię LED w grudniu 2007. We wrześniu 2008 Freescale wprowadziło swój pierwszy produkt tylnego oświetlenia LED do portfolio standardowych rozwiązań. Sterownik IC oparty na LED jest przeznaczony do tylnego oświetlenia w TV LCD, jak również do zastosowania w monitorach PC LCD.

Od 2007 Samsung wprowadził z kolei swój system oświetlenia, charakteryzujący się wysokim kontrastem. Według firmy IMS Research, rynek mikroprocesorów mających zastosowanie w sterowaniu tylnym oświetleniem, wzrośnie z poziomu 1.1 mld USD w roku 2008 do 2.0 mld USD w roku 2012.

Energooszczędna i nie zawierająca rtęci technologia

Technologia LED posiada wiele przewag w porównaniu z konwencjonalną technologią oświetlenia opartą na lampach fluororescencyjnych (CCFL), która jest obecnie w powszechnym użyciu w wyświetlacz LCD. Konwencjonalne odbiorniki LCD TV bez oświetlenia LED są odpowiedzialne za główną cześć konsumpcji energii w gospodarstwach domowych. Technologia oświetlenia tylnego LED z funkcją lokalnego przyciemniania może zaoszczędzić do 60% energii oraz umożliwia producentom na wytwarzanie cieńszych i lżejszych podzespołów.

Technologia LED nie używa również rtęci, która jak powszechnie wiadomo jest szkodliwa dla człowieka. Rtęć jest głównym materiałem w technologii oświetlenia CCFL, używanego obecnie przez 99% odbiorników TV. Europejska dyrektyw RoHS narzuca na producentów obowiązek przechodzenia na technologie wolne od rtęci.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1