reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ministry of Foreign Affairs Republic of China
Komponenty |

Chiny twierdzą, że amerykańska ustawa CHIPS jest zagrożeniem dla handlu

Chiny skrytykowały nowe amerykańskie regulacje prawne mające na celu zachęcenie do krajowej produkcji chipów i ostatecznie zmniejszenie zależności od produkcji azjatyckiej – co Chiny postrzegają jako zagrożenie dla handlu, a także atak na chiński biznes.

Wcześniej, w tym miesiącu prezydent Biden podpisał ustawę, zaakceptowaną przez dwie partie, CHIPS i Science Act of 2022 – która zapewni 52,7 mld USD na amerykańskie badania nad półprzewodnikami, rozwój, produkcję i rozwój zawodowy pracowników – w celu zwiększenia poziomu produkcji półprzewodników w kraju i ostatecznie zmniejszenia zależności od produkcji azjatyckiej.

Podczas konferencji prasowej 10 sierpnia 2022 r. Wang Wenbin, rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, został zapytany o poglądy ministerstwa na temat nowej ustawy.

– Zniekształciłoby to globalne łańcuchy dostaw półprzewodników i zakłóciło handel międzynarodowy  – powiedział Wang Wenbin. – Chiny są temu zdecydowanie przeciwne

Dalej stwierdził, że środki ochronne w ramach ustawy mają „silny geopolityczny podtekst i stanowią kolejny przykład praktyki przymusu ekonomicznego stosowanej przez USA”.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama