reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Komponenty |

Micron zainwestuje 40 mld dolarów w produkcję pamięci w USA

W bezpośredniej odpowiedzi na podpisanie ustawy CHIPS, Micron ogłosił największą w historii inwestycję w produkcję pamięci w USA – szacuje się, że powstanie 40 000 miejsc pracy w USA.

Firma Micron Technology podaje, że planuje zainwestować 40 mld USD do końca dekady, aby stworzyć wiodącą produkcję pamięci na wielu etapach w USA.

Dzięki przewidywanym dotacjom i kredytom możliwym dzięki CHIPS i Science Act, inwestycja ta umożliwi – co Micron określa jako – „najbardziej zaawansowaną na świecie produkcję pamięci w Ameryce”.

Firma podaje w komunikacie prasowym, że spodziewa się rozpocząć produkcję w drugiej połowie dekady, zwiększając całkowitą podaż zgodnie z trendami popytu w branży.

Ta planowana przez firmę Micron inwestycja ma być podobno największą produkcją pamięci w historii USA. Docelowo stworzy ona do 40 000 nowych miejsc pracy, w tym około 5000 wysoko płatnych stanowisk technicznych i operacyjnych w firmie Micron. Firma finalizuje obecnie konkretne plany ekspansji w USA i twierdzi, że podzieli się dodatkowymi szczegółami w najbliższych tygodniach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama