reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
Komponenty |

Biden podpisuje ustawę CHIPS, która ma wspierać produkcję półprzewodników

Prezydent USA Biden podpisał właśnie dwupartyjną ustawę CHIPS i Science Act z 2022 roku, której celem jest pobudzenie inwestycji wzmacniających amerykańską produkcję, łańcuchy dostaw i bezpieczeństwo narodowe.

Ustawa CHIPS i Science ma na celu stymulowanie amerykańskich badań, rozwoju i produkcji półprzewodników. USA wynalazły półprzewodnik, a ponad 30 lat temu kraj ten miał 40% udziału w światowej produkcji tych układów. Obecnie USA dostarcza jedynie około 10% światowych dostaw.

Na mocy ustawy CHIPS i Science Act 52,7 mld USD zostanie przeznaczone na amerykańskie badania nad półprzewodnikami, rozwój, produkcję i rozwój zawodowy pracowników – w celu zwiększenia poziomu produkcji półprzewodników w kraju i zmniejszenia zależności od produkcji azjatyckiej.

Obejmuje to 39 mld USD na inicjatywy produkcyjne, w tym 2 mld USD na starsze układy scalone wykorzystywane w samochodach i systemach obronnych, 13,2 mld USD na badania i rozwój oraz rozwój pracowników, a także 500 mln USD na zapewnienie międzynarodowego bezpieczeństwa technologii informacyjno-komunikacyjnych i działań związanych z łańcuchem dostaw półprzewodników. Zapewnia również 25-procentową inwestycyjną ulgę podatkową na wydatki kapitałowe związane z produkcją półprzewodników i powiązanego z nią sprzętu.
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama