reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Komponenty |

Intel przejmie Tower Semiconductor za 5,4 mld USD

W związku z doniesieniami medialnymi o potencjalnym przejęciu, Intel ogłosił, że uzyskał ostateczne porozumienie, na mocy którego amerykański producent układów scalonych przejmie Tower za 5,4 mld USD.

Przejęcie ma znacząco przyspieszyć realizację strategii Intel IDM 2.0, ponieważ firma chce rozszerzyć swoje możliwości produkcyjne, zasięg i portfolio technologii, aby sprostać zapotrzebowaniu przemysłu.

– Portfolio specjalistycznych technologii Tower, zasięg geograficzny, głębokie relacje z klientami i operacje typu „services-first” pomogą zwiększyć zakres usług Intela i przyczynią się do realizacji naszego celu, jakim jest zostanie głównym dostawcą usług foundry na świecie – powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela w komunikacie prasowym.

Jedną z kluczowych części strategii IDM 2.0 jest Intel Foundry Services (IFS), dzięki której firma chce stać się głównym dostawcą mocy produkcyjnych foundry w USA i Europie.

Tower działa w regionach, które są geograficznie komplementarne z Intelem, z obecnością zakładów foundry w Stanach Zjednoczonych i Azji. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama