reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 26 maja 2010

W Tczewie ruszyła produkcja zabezpieczeń elektronicznych

Firma Gemalto uroczyście otworzyła we wtorek w Tczewie (Pomorskie) nowoczesną linię do produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa do paszportów. Dotychczas w fabryce produkowano przede wszystkim karty GSM i bankowe.
Nowa linia produkcyjna będzie obsługiwała rynek krajowy oraz państwowe drukarnie na całym świecie. Do tej pory w fabryce w Tczewie produkowane były przede wszystkim karty GSM i bankowe.

Wanda Starzec z Gemalto stwierdziła w wypowiedzi dla PAP, iż uruchomienie nowej linii produkującej elektroniczne zabezpieczenia do paszportów ma duże znaczenie prestiżowe dla spółki, a Polska jest bardzo perspektywicznym rynkiem dla firmy. Przedstawiciele firmy podkreślają, że elektroniczne paszporty i dowody osobiste to jeden z najbardziej obiecującym segmentów rynku cyfrowych zabezpieczeń.

Fabryka spółki Gemalto funkcjonuje na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie od 2001 r. Zatrudnia 450 osób. W Polsce firma ma swoje przedstawicielstwo od 1996 r.

Gemalto sp. z o.o. w Tczewie należy do międzynarodowej korporacji Gemalto, światowego lidera w dziedzinie cyfrowych systemów bezpieczeństwa. W 2009 r. obroty przedsiębiorstwa sięgnęły 1,65 mld euro. Firma posiada ponad 75 biur, centrów serwisowych i laboratoriów badawczych w 41 krajach świata. Korporacja zatrudnia około 10 tys. osób.

Korporacja szacuje, że ponad miliard ludzi na całym świecie korzysta z jej produktów i usług wykorzystywanych w telekomunikacji, usługach finansowych, e-administracji, zarządzaniu tożsamością, treściach multimedialnych, zarządzaniu uprawnieniami, bezpieczeństwem w środowisku IT, transporcie i w wielu innych aplikacjach.

Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2