reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: BOSH Komponenty | 20 maja 2010

Polskie firmy na electronica 2010

9 listopada 2010 w Monachium rozpoczną się największe na świecie targi podzespołów elektronicznych electronica 2010. Na dzień dzisiejszy swój udział w targach zgłosiło osiem polskich firm.
W tegorocznej edycji electronica 2010 udział potwierdziły następujące polskie firmy:
· Qwerty, czołowy producent klawiatur
· Chung Hong Electronics Poland Sp. z o.o., jedna z firm klastra LG w Kobierzycach. Jest dostawcą między innymi usług EMS dla firm z Kobierzyc.
· Indel Krzysztof Klibisz, producent transformatorów, elementów indukcyjnych, zasilaczy i urządzeń elektronicznych.
· TME Sp. z o.o., jeden z największych dystrybutorów komponentów na rynku polskim, obecny w 30 krajach Europy
· Semihalf sp.j., producent systemów embedded
· Tewa-Termico, producent czujników temperatury
· Maritex Leszek Łosin, dystrybutor komponentów elektronicznych
· Microdis Electronics, specjalizowany dystrybutor podzespolow elektronicznych na terenie
Wschodniej Europy
Poprzednia edycja targów electronica 2008 zgromadziła 2.800 wystawców oraz 73.000 gości. Impreza ma charakter międzynarodowy – około 58% wystawców pochodziło spoza granic Niemiec. Targi szczycą się dużym udziałem odwiedzających, wywierających szczególny wpływ na procesy decyzyjne w swoich firmach: aż 91% odwiedzających ma wpływ na proces decyzyjny, a 25% odgrywa w nim kluczową rolę. 52% odwiedzających zajmuje kierownicze stanowiska w swoich firmach.

Światowy rynek wyrobów elektrotechnicznych i elektronicznych, łącznie ze związanym z nim oprogramowaniem i usługami, przedstawia wartość ok. 3 bilionów euro. Kryzys gospodarczy dotknął branżę szczególnie mocno – przede wszystkim największe rynki częściowe - rynek samochodowy i elektroniki przemysłowej na świecie odnotowały znaczny spadek obrotów, nawet do 16 %. Spadek został zatrzymany, a firmy ponownie odnotowują wzrost obrotów. Zentralverband Elektrotechnik- und Elektronikindustrie e.V. (ZVEI) przewiduje w 2010 roku ożywienie rynku i przyrost obrotów o około 7%.


Wiodącymi tematami targów electronica 2010 będą rynki rosnące:
> elektronika samochodowa
> e-mobility i elektronika mocy
> wyświetlacze i e-signage
> systemy wbudowane i oprogramowanie
> elektronika medyczna i MEMS
> fotowoltaika i energia odnawialna.

Równolegle z targami electronica odbędą się targi hybridica, Międzynarodowe Targi Projektowania i Produkcji Elementów Hybrydowych. Poza tym, w czasie targów odbędzie się szereg forum i seminariów, poświęconych między innymi elektronice samochodowej, medycznej czy energii odnawialnej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1