reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 października 2019

Malutki fotoprzekaźnik w formacie S-VSON4T

Nowy fotoprzekaźnik od Toshiby cechuje się głównie mniejszym rozmiarem o 27%, niż tradycyjne opakowania VSONR4. Jest też bardziej energooszczędny i wszechstronny, niż jego poprzednik.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Toshiba Electronics Europe wprowadziła na rynek nowy fotoprzekaźnik napięciowy, zaprojektowany w niewielkim pakiecie S-VSON4T, o zmniejszonym rozproszeniu mocy wejściowej. Nowe komponenty oznaczone zostały symbolem TLP3407SR. Cechują się niskim prądem pracy (tj. wbudowanej diody LED), który maksymalnie ma wynosić 1 mA. Stanowi to tym samym zmniejszenie zużycia energii, w porównaniu do poprzednika o 33%. Dzięki temu produkt może zaoferować maksymalne rozproszenie mocy wejściowej wynoszące 3.3 mW. Do użytku z wyższymi napięciami niż typowe 5 V, nowe komponenty można zasilać poprzez dodanie zewnętrznego rezystora w szeregu, umożliwiając projektantom zastosowanie maksymalnego prądu wyzwalającego LED wynoszącego 0.2 mA. Rozszerza to zakres dopuszczalnych napięć wejściowych, upraszczając projektowanie gotowych aplikacji. Mniejsze rozpraszanie mocy wejściowej umożliwia pracę w bardziej kompaktowych aplikacjach małej mocy. Dobrze odnajdą się w takich aplikacjach jak sprzęt diagnostyczny, testery półprzewodnikowe ATE, sondy, itp. TLP3407SR jest dostępny w niewielkim pakiecie S-VSON4T o powierzchni zaledwie 2.9 mm2, czyli o powierzchni około 27% mniejszej, niż istniejący pakiet VSONR4.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1