reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 października 2019

Sterownik LED dla efektów wizualnych

Nowy sterownik od ST jest nie tylko wydajny, ale pozwala na sprawne tworzenie zaawansowanych układów oświetleniowych z różnymi animowanymi efektami wizualnymi. Może pracować w komunikacji z hostem przez I2C, ale też samodzielnie.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
ALED1262ZT to nowy, 12-kanałowy sterownik LED od STMicroelectronics, zdolny do obsługi innowacyjnych i bardziej złożonych efektów wizualnych animowanych, dla nowoczesnych, zaawansowanych lamp tylnych w samochodach, oraz dla oświetlenia wnętrz. Układ ma niezależne 7-bitowe przyciemnianie PWM na wszystkich kanałach, umożliwiając elastyczne sterowanie światłami lamp tylnych, stopu i kierunkowskazów, z efektami dynamicznymi. Każdy z kanałów oferuje wyjście stało-prądowe, przy napięciu 19 V, dla efektywnego sterowania długimi łańcuchami diod LED. Regulacja od 6 mA do 60 mA zapewnia szeroki zakres ściemniania przy wysokiej maksymalnej jasności. Sterownik oświetlenia LED może pracować z interfejsem I2C. Wbudowana pamięć zapewnia miejsce na przechowywanie dwóch wstępnych konfiguracji, które umożliwiają pracę samodzielną, bez nadrzędnego układu sterującego (hosta). Dzięki funkcjom diagnostycznym, w tym wykrywaniu rozwarcia łańcuchów diod LED i ostrzeżeniom przed przegrzaniem, z wyłącznikiem termicznym, ALED1262ZT zapewnia długotrwałą wytrzymałość i stabilność. Zakres napięcia wejściowego od 5.5 V do 38 V umożliwia stosowanie w systemach bezpośrednio podłączonych do akumulatora. Ponadto ALED1262ZT został zaprojektowany do pracy z niskim poziomem szumów, z wolnym czasem włączania/wyłączania na kanał, wspierając też dodatkowe funkcje, w tym takimi, które mają uprościć integrację z innymi układami elektronicznymi pojazdu. Sterownik oferowany ma być w obudowie HTSSOP24 o wymiarach 6.4 na 7.8 mm.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1