reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 października 2019

Sensor ze świetnym HDR

Nowy sensor od OmnniVision stworzono z wykorzystaniem technologii SCG, ale też min. PureCel Plus. Zapewnia to świetny obraz nawet przy słabym świetle, oferując bogate kolory i świetny HDR. A wszystko to przy rozdzielczości 12 Mpx.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma OmniVision Technologies zaprezentowała nowy sensory obrazu: OV12D. Cechuje się dużą rozdzielczością 12 Mpx i funkcją selektywnego wzmocnienia konwersji (SCG). Wielkość piksela to 1.4 mikrona. Funkcja SCG zapewnia optymalną równowagę między jakością obrazu w słabym świetle, a wysokim zakresem dynamicznym (HDR). Umożliwia dynamiczne przełączanie wzmocnienia konwersji pikseli między niskim i wysokim, w zależności od uchwyconej sceny. Podczas robienia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia lub w ciemnych obszarach wysoki zysk konwersji może pomóc obniżyć szum i poprawić stosunek sygnału do szumu w porównaniu z tradycyjnym pikselem o niskim zysku konwersji. W efekcie, poprawia to stosunek sygnału do szumu w jasnym świetle, a także ogólny zakres dynamiczny piksela. W połączeniu z innymi funkcjami OV12D, w tym pikselową technologią PureCel Plus zmniejszającą przesłuch i poprawia wydajność kwantową w warunkach słabego oświetlenia. Sensor ma duży format optyczny (1/2,4 cala), 4-ogniwowy remosowy filtr kolorowy, szybki autofokus z detekcją fazową (PDAF) i dodatkowe piksele do elektronicznej stabilizacji obrazu 4K2K (EIS). W rezultacie OV12D zapewnia projektantom zarówno profesjonalną jakość wideo, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia, jak i ultra szerokokątne zdjęcia w smartfonach z konfiguracjami wielokamerowymi. Ta unikalna kombinacja funkcji sprawia, że czujnik dobrze nadaje się do wysokiej klasy przednich aparatów, w tym pod selfie. OV12D to natywny czujnik obrazu formatu 16: 9, który wykorzystuje 4-komórkowy wzorzec filtra koloru. Ma układ 4-ogniwowy do remerialnego Bayera, aby zapewnić przechwytywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 60 fps z 20% dodatkowymi pikselami dla EIS. W 4-komórkowym trybie binowania, może generować rozdzielczość 3 Mpx/1080p z 20% dodatkowymi pikselami EIS dla wideo i obrazów przy czterokrotnej czułości. Dodatkowo obsługuje (potrójną) ekspozycję HDR z mapowaniem tonów, oferując najlepszy w swojej klasie obraz HDR. Ten czujnik obsługuje również interfejsy CPHY i DPHY i może generować zdjęcia 12 Mpx 16: 9 przy 60 klatkach na sekundę, wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę i 1080p przy 240 klatkach na sekundę.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2