reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 października 2019

Sensory radarowe do lokalizacji i wykrywania ruchu

Nowe sensory radarowe od Socionext są nie tylko dokładnymi czujnikami, ale mają też wbudowane funkcje przetwarzania sygnału. Dzięki temu są nie tylko funkcjonalne, ale i praktyczne.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Socionext Europe GmbH wprowadza na rynek nowe sensory fal radiowych, zapewniające wysoce czułą technologię o niskim poborze mocy, dla szerokiej gamy inteligentnych domów i urządzeń IoT. Komponenty serii SC1230 mają być niedrogimi i niewielkimi sensorami zamkniętymi w 64-pinowej obudowie BGA o wymiarach 9 na 9 mm. Obecnie w tej serii znaleźć można dwa produkty, które mogą wykrywać lokalizację i ruch osób, z bardzo wysoką czułością: SC1232AR3 oraz SC1233AR3. Pierwszy z nich, SC1232AR3 mierzy obecność i odległość obiektu, podczas gdy SC1233AR3 oferuje ponadto możliwość wykrywania kierunku. Czujniki mają dawać spore możliwości i elastyczność, jak podaje producent. Włączenie podstawowych funkcji przetwarzania sygnału do układu czujnika zmniejsza liczbę komponentów zewnętrznych i ułatwia korzystanie z niego bez specjalistycznej wiedzy na temat przetwarzania sygnału. Dzięki wbudowanej antenie, komponenty te działają przy użyciu małej mocy 0.5 mW do wykrywania osób, w cyklu pracy 0,1% w trybie detekcji ruchu, przy zasilaniu napięciem od 1.8 do 3.3 V. Ponieważ nie rejestrują obrazów ani dźwięków, czujniki są przydatne do opracowywania nowych usług i funkcji opartych na informacjach o zachowaniu człowieka, a jednocześnie rozwiązują problemy związane z prywatnością. Oba sensory dostać już można w formie próbek. Masowa produkcja ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2020.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1