reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 października 2019

Sterownik HDMI przyszłości, ze wsparciem HDMI 2.1

Nowy transparentny sterownik HDMI ReDriver od Diodes zapewnia przyszłościowe wsparcie dla interfejsu przesyłania obrazu w najnowszym standardzie 2.1. Jest szybki, wydajny i dba o jak najlepszą jakość (w tym np. integralność) sygnału.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Diodes Incorporated wydała swój nowy, pierwszy taki w branży, transparentny liniowy sterownik HDMI 2.1 ReDriver. Zoptymalizowany został on pod kątem zużycia energii i kosztów, dla takich aplikacji jak: telewizory, laptopy, komputery stacjonarne, itp. Układ oznaczono symbolem PI3HDX12211. Jak podaje producent, jest on w stanie obsługiwać rozdzielczości sięgające nawet 10K. Pracować może bowiem z prędkościami do 12 Gb/s na kanał. Oferuje również ultra-niskie opóźnienia i zapewnia świetną integralność sygnałową i wydajność, jak podaje producent. HDMI 2.1 to najnowsza wersja standardu HDMI mająca na celu umożliwienie przesyłu jeszcze wyższych rozdzielczości wideo i osiąganie wyższych częstotliwości odświeżania. Przepustowość została zwiększona do 48 Gb/s, co umożliwia przesyłanie nieskompresowanego wideo 8K z HDR. Przezroczysty (transparentny) charakter PI3HDX12211 oznacza, że jest on niezależny od protokołu, obsługując zarówno statyczny, jak i dynamiczny HDR. Chodzi o to, że urządzenia przesyłać mogą metadane HDR zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej. PI3HDX12211 ma cztery kanały różnicowe z programowalnym wyrównaniem liniowym, liniową zmiennością wyjściową i płaskim wzmocnieniem, kontrolowane przez interfejs I2C lub wiązanie pinów. Zasilany ma być napięciem 3.3 V i jest w stanie samodzielnie rozproszyć do 220 mW, utrzymując na wyjściu w szczycie do 1200 mV. Dzięki temu sterownikowi możliwe będzie zapewnienie wsparcia dla nowych, mających już wejść rozwiązań, zapewniających niesamowite wrażenia wizualne. Odnajdzie się zarówno w komputerach przenośnych, jak i stacjonarnych, a także w konsolach, telewizorach DTV i STB oraz wielu urządzeniach peryferyjnych.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1