reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 października 2019

Tagi RFID które można poddać recyklingowi

Nowe tagi RFID od Smartrac są komponentami ekologicznymi, zdolnymi do recyklingu. Pozostają przy tym wydajne, szybkie i czułe, o równie bogatej funkcjonalności, w zakresie operowania na danych.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Smartrac Technology Group opracowała nowe tagi, w ramach programu „Green Tag Program”. Łączą one w sobie doskonałe cechy ekologiczne w kompaktowym rozmiarze, ze świetnymi parametrami związanymi z odczytem oraz jakością. Całość została zoptymalizowana z myślą o sprzedaży detalicznej. Tagi te określono mianem „Eagle Green”. Podobnie jak inne produkty tego producenta, tworzonych w ramach wspomnianego programu, również nowe tagi opracowane są bez wykorzystywania plastiku, stosując papier jako podłoże. Dzięki temu mają się w pełni nadawać do recyklingu. Zrezygnowano też ze standardowego kleju. Poszczególne elementy, takie jak antena, wycinane są laserowo, z aluminium. Proces produkcyjny ma tym samym na celu znaczne zmniejszenie śladu węglowego. Wszystkie produkty w ramach programu Green Tag są skierowane do firm, które doceniają wartość i znaczenie ograniczenia wpływu na środowisko we wszystkich zastosowaniach i rynkach. Zarówno Eagle, jak i Eagle Green to jedne z najmniejszych układów zorientowanych na sprzedaż detaliczną o globalnej wydajności dostępnych na rynku. Oba znaczniki przeszły kategorie ARC Auburn University A, B, C, D, F, G, I, K, M, Q, W2 i W5 i są dostępne w formatach 44 x 28 mm. Tagi są wyposażone w układ UCODE 8 od NXP, z funkcją samoregulacji, aby zmaksymalizować wydajność produktu w trudnych warunkach, poprawić czułość odczytu i zapisu. Cechują się też bardzo dużą prędkością kodowania. Ponadto chip ma zintegrowaną funkcję Identyfikatora marki, która potwierdza autentyczność produktu, oraz system zabezpieczenia pamięci w celu ochrony danych biznesowych. Tagi korzystają z platformy Smartrac, do operowania danymi, rejestrowania i zarządzania kompletnym zestawem unikalnych danych transpondera (np. Nr UID, nr zamówienia, nr partii lub wydajność), na poziomie produkcyjnym w kontrolowany i bezpieczny sposób.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2