reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 października 2019

Dokładny i malutki sensor ToF do wielu zadań

Firma ams zaprezentowała swój nowy, miniaturowy moduł ToF o dużej dokładności (dzięki nowoczesnej metodzie pomiarowej), pracujący w zakresie od 2 cm do 2.5 m. Świetnie odnajdzie się w wielu aplikacjach, pozwalając na szacowanie odległości w wybranym kierunku.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowy moduł ToF od ams oznaczony zostały symbolem TMF8801. Zamknięto go w miniaturowej obudowie o wymiarach 2.2 na 3.6 na 1.1 mm. W porównaniu do konkurencyjnych sensorów tego typu, nowy układ od ams jest o 30% mniejszy. Ponadto, dodatkowo ma go wyróżniać możliwość pracy ze sporym zakresem odległości, na których może operować. Pracować może bowiem w zakresie od 2 cm do nawet 2.5 metra. Zachowuje wysoką dokładność w całym zakresie, także po przykryciu go szybką ochronną. Niestraszne mu też zabrudzenia tejże szybki - podaje producent. Układ pracuje w oparciu o zintegrowany emiter podczerwieni VCSEL oraz detektory SPAD (fotodiody lawinowe), a także z wykorzystaniem precyzyjnego konwertera czasowego oraz dedykowanego mikrokontrolera (do przetwarzania histogramów). Całość zapewniać ma świetną wydajność i dokładność. Bezpośrednia metodologia pomiaru czasu ToF zastosowana w TMF8801 zapewnia większą dokładność pomiarów, w porównaniu do klasycznych rozwiązań uśredniających wyniki pomiarowe. Odnaleźć się ma głównie w urządzeniach mobilnych (w tym smartfonach), czemu sprzyja nie tylko mały rozmiar, ale też niskie zużycie energii. Producent podaje, że z powodzeniem może być także stosowany np. w robotyce (autonomicznej, jak odkurzacze), do określenia kolizji i drogi. Innym przykładem aplikacji może być np. uczestnictwo przy wykrywaniu obecności użytkownika w celu aktywacji konkretnych funkcji i usypiania, gdy nie ma go w pobliżu, w celu oszczędności energii.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1