reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty |

Wszechstronny sterownik LED, dla podświetlania LCD do 12 cali

Nowy motoryzacyjny sterownik LED od ROHM pozwoli na budowanie wydajnych systemów podświetlania dla wyświetlaczy LCD o przekątnej do 12 cali, mogąc też odnaleźć się w pracy z tymi małymi, jak 3 calowe. Spełnia przy też wymagania CISPR25.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma ROHM Semiconductor zaprezentowała nowy układ sterownika LED dla podświetleń ekranów LCD. Mowa tu o układzie BD81A76EFV-M, który opracowano jest głównie z myślą o aplikacjach motoryzacyjnych i przemysłowych. Jest w stanie pracować z systemami dla wyświetlaczy o przekątnej od 3 do 12 cali. W przeciwieństwie do konwencjonalnych sterowników z 4 kanałami, które obsługują LCD do formatu 8 calowego, ten sterownik LED zapewnia wsparcie dla 6 kanałów wyjściowych (oferując wydajność 120 mA na kanał), które pozwalają obsługiwać wspomniane panele LCD o wielkości do 10-12 cali. Wsparcie sterowania typu buck-boost zapewniać ma kompatybilność zarówno z małymi, jak i dużymi wyświetlaczami LCD, przy wykorzystaniu tylko jednego sterownika. Dzięki temu możliwe jest opracowanie wspólnej konstrukcji panelu sterowania LCD, odpowiedniego dla konwencjonalnych, mniejszych paneli, a także najnowszych dużych wyświetlaczy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych 6-kanałowych sterowników LED z podświetleniem wykorzystujących tylko sterowanie doładowaniem, nowy układ scalony sterownika może obsługiwać od 6 do 60 diod LED (1-10 diod LED / kanał). To sprawia, że układ jest wszechstronny, mogąc wydajnie obsługiwać wyświetlacze małe, średnie i duże. Pobór prądu w trybie gotowości wynosi tylko 10µA. BD81A76EFV-M posiada kwalifikację AEC-Q100, a także integruje funkcję widma rozproszonego jako środek przeciwdziałający zakłóceniom elektromagnetycznym (EMI). Pozwala to spełniać wymagania CISPR25. Rezultatem tego jest stabilna praca w tworzonych aplikacjach motoryzacyjnych, wrażliwych na hałas.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2