reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 września 2019

Najmniejsze LED IR dla urządzeń noszonych

Nowe diody IRED z rodziny Oslon od Osram mają być najmniejszymi tego typu komponentami na rynku (nawet o 50% w porównaniu do konkurencji). Oferują jednak przy tym dużą moc, na poziomie 1150 mW, co pozwoli przechwytywać wyraźne obrazy niezależnie od warunków.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Osram zaprezentowała swoje nowe komponenty IRED (LED IR) rodziny Oslon, o oznaczeniu SFH 4170S i SFH 4180S. Zamknięte zostały w nowej, bardzo małej i cienkiej obudowie P1616 o wymiarach 1.6 na 1.6 mm i o wysokości 0.85 mm. Stworzono je z myślą o urządzeniach noszonych, takich jak smartwatch, gdzie jest silny kierunek na dalszą miniaturyzację, w przeciwieństwie do tego co oferują nowoczesne smartfony (tu ekrany i powierzchnia smartfonów rośnie). W porównaniu z obecnymi rozwiązaniami na rynku, nowe IRED Osram mają być nawet o 50% mniejsze, jak podaje producent. A pomimo swoich niewielkich wymiarów, są w stanie operować mocą do 1150 mW, mogąc być zasilane (chwilowo) prądem o natężeniu 1 A (oferując intensywność promieniowania na poziomie 280 mW/sr). Są to cechy dość istotne przy realizowaniu takich funkcji jak rozpoznawanie twarzy 2D. Metoda ta działa bowiem w oparciu o analizę dwuwymiarowych cech twarzy użytkownika, na przykład długości grzbietu nosa, odległości między oczami lub odległości od kącika do kącika ust. Aby niezawodnie porównać obraz zapisany w systemie z bieżącym obrazem, kamera na podczerwień musi być w stanie uchwycić najlepsze możliwe obrazy. Tu przydaje się mocne światło, dla odpowiedniego oświetlenia twarzy. W zależności od ostatecznego zastosowania IRED, klienci mogą wybrać wersję 850 nm (SFH 4170S) lub 940 nm (SFH 4180S). Pierwszy z układów skupia się na wysokiej czułości, drugi zaś pozwala na uniknięcie efektu „czerwonej poświaty” (światła widocznego jeszcze przez ludzkie oko).
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2