reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 września 2019

Sterownik LED, spełniający rygorystyczne normy oświetleniowe

Nowy sterownik LED od STMicroelectronics, dzięki nowoczesnemu systemowi ICS, pozwoli na sprawne budowanie wydajnych urządzeń oświetleniowych, spełniające bez problemu obecne i przyszłe, coraz bardziej rygorystyczne normy i przepisy.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma STMicroelectronics zaprezentowała nowy układ sterownika LED AC/DC, oznaczony symbolem HVLED007. Stworzono go w oparciu o nowatorski system obwodowy kształtowania prądu wyjściowego z niwelacją zniekształceń (ICS), pozwalając na wprowadzenie oszczędności w zużywanej energii. Pozwoli to na spełnianie coraz bardziej rygorystycznych przepisów oświetleniowych. Sterownik LED HVLED007 realizuje kontrolę PFC w trybie prądu szczytowego zoptymalizowaną dla izolowanych quasi-rezonansowych przetwornic typu flyback o wysokim współczynniku mocy. ICS zapewnia sinusoidalny przebieg wejściowy do LED’ów, o bardzo niskim (całkowitym) zniekształceniu harmonicznym (THD), w pełnym zakresie obciążenia i napięcia wejściowego. THD nie przekracza tutaj 5%, jak zapewnia producent, przy pełnym obciążeniu. Dodatkowo, niemal idealny współczynnik mocy oraz wydajność energetyczna na poziomie 90% układu HVLED007 pozwala spełniać potrzeby projektantów dotyczące pojedynczego układu scalonego sterującego, aby sprostać wielu zastosowaniom oświetlenia LED o średniej i dużej mocy do 80 W. Co więcej, sterownik ten zachowuje swoje właściwości i parametry nawet przy -40 stopniach Celsjusza, co oznacza, że może być z powodzeniem stosowany w oświetleniu zewnętrznym, w trudnych warunkach. Spełnia wymagania EN61000-3-2, co przekłada się na to, że możliwe jest jego zastosowanie w zasilaczach impulsowych o mocach do 100 W. Posiada też odpowiednie zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, przeciążeniowe i przepięciowe.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1