reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 września 2019

Najmniejszy sensor zbliżeniowy

Firma ams stworzyła sensor zbliżeniowy IR, który opracowano z myślą o najmniejszych urządzeniach przenośnych, takich jak douszne słuchawki bezprzewodowe. Oferuje bogate wsparcie, od funkcji oszczędzania energii, do obsługi gestów.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma ams zaprezentowała nowy sensor zbliżeniowy oznaczony symbolem TMD2635. Ma być najmniejszym tego typu komponentem na świecie, jak podają. Jego objętość to zaledwie 1 mm3. Umożliwi to producentom bezprzewodowych stereofonicznych wkładek dousznych, na opracowywanie mniejszych, lżejszych dousznych urządzeń z wbudowanym czujnikiem zbliżeniowym. On sam bazuje na podczerwieni. Sensor ten stworzono z myślą o obsłudze wykrywania wkładania i wyjmowania wkładki dousznej, aby wydłużyć żywotność baterii między ładowaniem. Może być używany w połączeniu z innym TMD2635, w celu umożliwienia zbudowania bezdotykowego sterowania gestami, bez potrzeby używania przycisków. Kompletny moduł czujnika światło-cyfrowy zawiera: emiter podczerwieni o niskiej mocy VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser), dwa piksele czujnika do wykrywania bliskiego i dalekiego pola oraz cyfrowy interfejs szybkiego trybu I2C. Całość zamknięta w miniaturowym pakiecie LGA. Dzięki specjalnej budowie emitera i jego umiejscowieniu względem fotodiod, projektanci bezprzewodowych wkładek dousznych oraz innych noszonych i przenośnych urządzeń, mają swobodę w optymalizacji zarówno wielkości, jak i kształtu potrzebnych otworów czujników w swoich projektach i optymalizacji produktów, pod kątem wygody i wydajności. Możliwe jest wykorzystanie okrągłych otworów o średnicy 1.5 mm, albo otworów o wymiarach 1 na 2 mm. Moduł TMD2635 ma średni pobór prądu w trybie aktywnym 70µA i 0,7µA w trybie uśpienia.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1