reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 września 2019

Platforma referencyjna dla wydajnego pozyskiwania energii z TEG

Nowa platforma, opracowana przy współpracy Matrix oraz Torex, stanowi kompletną referencję, pozwalającą na budowanie wydajnego rozwiązania pozyskiwania energii termoelektrycznej, dla zasilania czujników i sensorów dla aplikacji IoT oraz Wall Smart Farming.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Kalifornijski startup Matrix Industries, producent krzemowych produktów termoelektrycznych, nawiązał współpracę z producentem układów scalonych CMOS zajmującym się zarządzaniem energią; firmą Torex Semiconductor. Owocem tej współpracy jest rozwiązanie w postaci systemu referencyjnego, dla efektywnego pozyskiwania energii z otoczenia, dla różnego rodzaju czujników bezprzewodowych. Partnerstwo łączy doświadczenie Matrix w dziedzinie inżynierii materiałowej i termoelektrycznej z wiedzą specjalistyczną Torex w zakresie technologii niskiego zużycia energii i energooszczędnego zarządzania energią. W ten sposób powstała platforma do pozyskiwania energii, w kształcie płytki o wymiarach 100 na 100 na 25 mm. Ta termoelektryczna płytka jest w stanie uzyskiwać moc ponad 1 mW, a w szczycie nawet 8 mW. Twórcy dostarczają projekt referencyjny dla takich aplikacji jak Watt Smart Farming oraz IoT, które są oparte na Matrix PowerTile Thermo-Electric-Generator (TEG) i połączone z układem scalonym Mercury (do pozyskiwania energii i rozwiązaniami do zarządzania energią firmy Torex). Taki zestaw pozwala stworzyć gotowe rozwiązanie o dużej wydajności.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2