reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 17 września 2019

Wydajne moduły BLE 5.1 dla IoT zapewniające długą żywotność

Firma Insight zaprezentowała nowe moduły Bluetooth 5.1, które mają bogate możliwości i zapewniające duże możliwości obliczeniowe, przy mniejszym (niż poprzednie generacje, o 50%) zużyciu energii. Jest tu wsparcie dużego zasięgu oraz funkcji lokalizacji i odnajdywania kierunku.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Moduł RF ISP1907-LL Siight firmy Insight jest przeznaczony do klasycznych aplikacji IoT, które wymagają wsparcia komunikacji bezprzewodowej dla łączności na duże odległości, w oparciu o standard Bluetooth. Obsługiwać ma ten standard w wersji 5.1, w tym też także funkcję lokalizacyjną i odnajdywania kierunku. Przy miniaturowym rozmiarze, wynoszącym zaledwie 8 x 8 x 1 mm, integrując w tym też dedykowaną antenę, moduł RF ISP1907-LL zapewniać ma ogromne możliwości obliczeniowe, jak również najlepszą w swojej klasie żywotność baterii, pozwalając na długą pracę urządzenia docelowego. W porównaniu do poprzednich generacji, zużycie energii jest od 20 do nawet 50% niższe, jak podaje producent. Sprawia to, że nowy moduł Bluetooth Low Energy (BLE) jest gotowym do użycia rozwiązaniem dla większości aplikacji IoT, z podpiętymi czujnikami. Funkcja dalekiego zasięgu w ISP1907-LL umożliwia łączność bezprzewodową, na otwartym polu, do 400 metrów między modułami. Moduł RF oparty jest na bezprzewodowym układzie SoC nRF52811 od Nordic Semiconductor. Zawiera nadajnik-odbiornik 2.4 GHz, 32-bitowy ARM Cortex-M4, pamięć flash 192 kB, pamięć SRAM 24 kB oraz dedykowane analogowe i cyfrowe urządzenia peryferyjne. ISP1907-LL obsługuje wiele protokołów, w tym BLE, ANT/ANT+, Thread, Zigbee i szereg zastrzeżonych protokołów 2.4 GHz, w tym Gazell firmy Nordic Semiconductor. Obsługuje również szeroką gamę stosów, które można pobrać za darmo. Te stosy obejmują w pełni kwalifikowane stosy BLE dla nRF52 SoC, które działają min. z urządzeniami S112/S132 od SoftDevices. Znajdziemy tu też obsługę różnych zewnętrznych urządzeń peryferyjnych, cyfrowych i analogowych, za sprawą 13 portów GPIO, a także 3 układów ADC oraz wsparciu interfejsów SPI, PDM I2C i UART. Układ oferuje kompatybilność pod kątem pinów z seriami ISP15, 18 i 19.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1