reklama
reklama
© Evertiq Komponenty |

Mocne cewki, pod względem prądowym i wytrzymałościowym

Zastosowane tu technologie TDK, do produkcji tych cewek, owocują stworzeniem komponentów bardzo mocnych, zarówno pod względem wytrzymałościowym (termicznym), jak i prądowym. Obsługiwać mają nawet 3x większe prądy, niż ich ferrytowi bracia.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowe cewki indukcyjne serii SPM-VT firmy TDK Corporation zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem wysokich wymagań termicznych i prądowych, dla samochodowych reflektorów LED. Z powodzeniem mogą pracować w temperaturach od -55 do nawet 150 stopni Celsjusza. W zależności od wybranego modelu, komponenty są w stanie pracować z prądami o natężeniu od 4.7 do 36.6 A (Isat). Posiadają kwalifikację AEC-Q200 i dostępne są w trzech formach, ze względu na obudowę i rozmiar: 7.5x7.0x5.4 mm, 10.5x10.0x6.5 mm i 13.0x12.5x6.5 mm. Wśród dostępnych modeli znajdziemy te, oferujące indukcyjności z zakresu od 1 uH do 47 uH. Seria SPM-VT jest oparta na innowacyjnej technologii metalowych materiałów magnetycznych TDK, która umożliwia wysoką gęstość nasycenia magnetycznego i solidną konstrukcję. Te nowe cewki, z metalowym rdzeniem mają doskonałą charakterystykę superpozycji prądu stałego, co zapewnia wsparcie wysokich prądów znamionowych, przy zachowaniu kompaktowego rozmiaru. W porównaniu do innych komponentów konkurencyjnych, na rdzeniach ferrytowych, komponenty TDK obsługiwać mają nawet 3x wyższe prądy znamionowe. Nowoczesne adaptacyjne reflektory LED zwykle wykorzystują ten sam układ sterowania do zasilania wszystkich funkcji reflektorów LED, takich jak światła mijania i drogowe, światła do jazdy dziennej i oświetlenie zakrętów. Konwertery DC-DC w obwodach mocy reflektorów LED wykorzystują dławiki mocy, a wraz ze wzrostem funkcjonalności reflektorów rośnie także liczba potrzebnych cewek. Masowa produkcja powinna rozpocząć się najpóźniej pod koniec tego miesiąca (wrzesień 2019).
Załaduj więcej newsów
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2