reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 11 września 2019

Świetny sensor dla łapania obiektów w ruchu, w słabym świetle

Nowy sensor obrazu od OmniVision, cechuje się wysoką wydajnością kwantową, oraz funkcją globalnej przysłony. To unikalne połączenie sprawia, że sensor odnajdzie się w wielu aplikacjach, zapewniając wyraźne obrazy, nawet w słabym świetle i szybko poruszających się obiektów.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma OmniVision Technologies wypuściła na rynek nowy sensor obrazu z funkcją globalnej przysłony (GS - „global shutter”). Oznaczony został symbolem OG01A. Ma być pierwszym sensorem z tylnym oświetlaniem (BSI), z najmniejszym rozmiarem piksela, wynoszącym zaledwie 2.2 mikrona. Sensor ten łączy technologię pikselową PureCel Plus-S i technologię bliskiej podczerwieni Nyxel (NIR), aby zapewnić optymalną wydajność i precyzję oraz wiodącą w branży wydajność kwantową NIR (QE 40% przy 940 nm i 60% przy 850 nm). Przeznaczony jest do szerokiej gamy zastosowań konsumenckich i przemysłowych, gdzie wymaga się sensorów z przysłoną globalną, tzn tam, gdzie ważne jest uniknięcie rozmycia, lub zniekształcenia obrazu, ze względu na ruch obiektów lub samego urządzenia. Najwyższa wydajności NIR pomaga w pracy w warunkach słabego oświetlenia, lub braku oświetlenia, zapewniając wyraźny i czytelny obraz. OG01A doskonale nadaje się do wielu aplikacji, takich jak: systemy wizyjne w maszynach różnego rodzaju, aplikacjach AR/VR, dronach, robotach, w systemach uwierzytelniania w smartfonach, itp. Ta technologia jest również idealna do monitorowania stanu kierowcy w samochodzie i śledzenia wzroku. Sensor ma przechwytywać obrazy w rozdzielczości 1 Mpx, tj w rozdzielczości 1280 na 1024 pikseli, z prędkością nawet 120 FPS. Można dwu-krotnie zwiększyć tą wartość, lecz kosztem rozdzielczości. Dostępny ma być w formacie 1/5 cala. Wysoka skuteczność migawki pozwala na czystsze rejestrowanie ruchu i wysoki zakres dynamiki. Czułość czujnika w słabym świetle jest również doskonała, ze znacznie niższym wzmocnieniem niż typowy rozmiar piksela 3.0 mikrona, co zapewnia lepszy stosunek sygnału do szumu. Funkcja wysokiej modulacji transferu (MTF) czujnika zapewnia ostrzejsze obrazy z większym kontrastem i większą szczegółowością, co jest szczególnie ważne dla usprawnienia procesów decyzyjnych w aplikacjach wizyjnych. Rekordowa wartość QE umożliwia czujnikowi widzenie dalej i lepiej w warunkach słabego oświetlenia i braku światła, co pozwala projektantom na użycie mniejszej ilości światła podczerwonego LED i osiągnięcie niższego zużycia energii na poziomie systemu.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1