reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 03 września 2019

Mocny, lepszy IPM (Super mini DIPIPM) Mitshubishi

Firma Mitsubishi Electric zaprezentowała nową, siódmą wersję swojego wydajnego i niewielkiego modułu Super mini DIPIPM. Nowa wersja to zmniejszona radiacja i zużycie energii, ale także poprawione parametry termiczne, dla większej swobody w projektowaniu gotowych rozwiązań.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Mitsubishi Electric wypuściła na rynek swój nowy, wysoce wydajny inteligentny moduł zasilania (IPM), oznaczony mianem Super mini DIPIPM Ver.7. Cechuje się on obniżonym szumem radiacyjnym oraz zmniejszonym zużyciem energii, w stosunku do poprzedniej wersji tych komponentów (Ver.6). Odnaleźć się może min. w falownikach napędowych w klimatyzatorach, lub innych napędów małych mocy, jak podaje producent. Układ ma wbudowany energooszczędny tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (IGBT) siódmej generacji, o strukturze CSTBT. To właśnie dzięki temu, nowe IPM zawdzięczają swoje parametry, usprawnione w stosunku do poprzednika. Podniesiono także akceptowalną temperaturę pracy, ze 100 do 125 stopni Celsjusza (na obudowie). Temperatura złącza może sięgnąć 175 stopni Celsjusza (wcześniej było to 150). Zwiększa to elastyczność w projektowaniu (szczególnie systemów rozpraszania ciepła), jak podaje producent, i poprawi także wytrzymałość i niezawodność. Całość udało się zapakować w obudowę o wymiarach 24 na 38 na 3.5 mm. Moduł pracować może z prądem o natężeniu do 40 A. Jest w pełni zgodny z konwencją Super mini DIPIPM.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-2