reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 sierpnia 2019

Największy na świecie FPGA

Nowy układ FPGA od Xilinx jest największym wśród tego typu komponentów, integrując w sobie 9 milionów komórek logicznych, a tym samym ponad 35 miliardów tranzystorów. Oferuje to wiele możliwości, min. wspomagając pracę projektantów zaawansowanych ASIC, SoC, i nie tylko.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Xilinx rozszerza swoją rodzinę 16-nanometrowych Virtex UltraScale+, o nowy układ VU19P, który określany jest jako największy układ FPGA na świecie. Dzięki integracji 35 miliardów tranzystorów, układ ten zapewniać ma nie tylko największą liczbę dostępnych komórek logicznych, ale także największą gęstość logiczną w jednym układzie. Największa jest także liczba dostępnych wejść/wyjść (2000). Potężna ilość dostępnych komórek logicznych, w liczbie 9 milionów, umożliwia emulowanie i prototypowanie nawet najbardziej zaawansowanych układów ASIC i SoC. Nowe FPGA odnajdą się świetnie także w wielu innych zastosowaniach, jak np. testowanie, pomiarowanie, aplikacje obliczeniowe, urządzenia sieciowe, lotnicze, czy też militarne. Duża liczba komórek logicznych pozwoli także na pracę w aplikacjach AI, uczenia maszynowego, szybkiego przetwarzania video, itp. Znajdziemy tu też wsparcie dla super-szybkich pamięci DDR4, z oferowaną przepustowością na poziomie 1.5 Tb/s. Wbudowany transceiver pracować z kolei może z prędkością 4.5 Tb/s. W stosunku do swojego poprzednika (20 nm Virtex UltraScale 440 FPGA), nowy FPGA jest 1.6-raza większy. VU19P posiada oczywiście bogate wsparcie w postaci zaawansowanego oprogramowania, nie tylko deweloperskiego, ale też debudowania, projektowania, testowania, wizualizacji, itp. Xilinx Vivado® Design Suite pozwala dodatkowo zoptymalizować odpowiednio aplikację, by zwiększyć jej energooszczędność i wydajność. Nowy FPGA się pojawić ma w sprzedaży pod koniec 2020.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 14 2021 17:14 V18.25.1-2