reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 sierpnia 2019

Bezpieczne i szybkie uwierzytelnianie w jednym układzie

Nowe, jedno-układowe rozwiązanie Infineon posiada zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, wspierające szybki dostęp do zasobów w chmurze (nawet 10x szybciej niż alternatywy programowe). Układ bezpiecznie przechowa krytyczne dane uwierzytelniające.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Klucze sprzętowe dla zaufanego dostępu stanowią istotny czynnik w tworzeniu nowoczesnych aplikacji i rozwiązań połączonych, stanowiących elementy inteligentnych usług, wspierających nas w pracy i w życiu. Mowa tu o aplikacjach nie tylko IoT, ale też np. elementach maszyn przemysłowych, jak ramiona robotów. Nowe rozwiązanie „Optiga Trust M” od Infineon Technologies ma wspomagać twórców różnorodnych aplikacji, w opracowywaniu efektywnych i bezpiecznych urządzeń oraz usług. Jak podaje producent, dzięki swojej konstrukcji, cały system bezpieczeństwa udało się zawrzeć w pojedynczym scalaku, co wpływać ma na zwiększenie wydajności gotowej aplikacji. Pojedynczy scalak umożliwia bezpieczne przechowywanie unikalnych danych uwierzytelniających. Co więcej, łączenie się z chmurą ma być nawet 10-krotnie szybsze, niż w przypadku alternatywy czysto programowej. Rozwiązanie Infineon świetnie odnajdzie się w zastosowaniach zarówno automatyki przemysłowej, budowlanej, jak i domowej, jak również w elektronice użytkowej. Wspomaganie projektantów w zakresie szybkiego dostępu do bezpiecznych usług ma kluczowe znaczenie, ze względu na coraz silniejszy rozwój w tym zakresie, nie tylko przemysłowy. Krytyczne dane autoryzacyjne i uwierzytelniające, takie jak unikalne klucze poszczególnych układów, modułów lub całych urządzeń, mogą być bezpieczne wstrzyknięte w fabryce Infineon. Konfiguracja „do wdrożenia” pozwala zmniejszyć wysiłki włożone w etap zarówno projektowania, jak i produkcji gotowych rozwiązań aplikacyjnych. Komunikacja z układem ma być realizowana poprzez chroniony interfejs I2C. Całością sterować ma oprogramowanie open-source, z kodem dostępnym w repozytorium github. Znajdziemy tu min. wsparcie wysokiej jakości kontrolera bezpieczeństwa, certyfikowanego CC EAL6+, zapewniając zaawansowaną kryptografię asymetryczną. Układ może być bezpiecznie aktualizowany w terenie, a jego żywotność szacuje się na co najmniej 20 lat.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1