reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 sierpnia 2019

Sensor ruchu z funkcją programów pracy

Nowy sensor od Würth Elektronik jest mały, energooszczędny oraz funkcjonalny. Wspierać ma wiele różnych aplikacji, a także projektantów, dzięki wgranym programom, które pozwolą dostosować się do konkretnych warunków pracy.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Würth Elektronik rozszerzyła swoją ofertę 3-osiowych akcelerometrów o nowy sensor WSEN-ITDS. Jest to kompaktowy komponent o szerokim spektrum zastosowań, który najlepiej odnajdzie się w niewielkich aplikacjach o dużym stopniu zintegrowania. Bazuje na technologii MEMS (pomiaru pojemnościowego) i zamknięty został w obudowie LGA o wymiarach 2 na 2 mm. Dzięki zawartemu czujnikowi temperaturowemu i funkcji kompensacji oraz wewnętrznej kalibracji, układ cechuje się dużą dokładnością. Do wyboru są cztery zakresy pomiarowe: ±2, ±4, ±8 lub ±16 g. Wewnątrz zawarto też programy, które pozwolą na dostosowanie się do specyficznego rodzaju aplikacji i wykonywanych pomiarów. Wśród tych programów są: wsparcie dla pomiarów przy spadku swobodnym, budzenia, stukania, wykrywania aktywności, ruchu i orientacji przestrzennej. Sensor jest w stanie mierzyć drgania o częstotliwościach do 1600 Hz. Odnajdzie się więc także w diagnostyce maszyn, jak podaje producent. Zużycie energii jest bardzo małe, dzięki czemu sensor może być zasilany ze źródeł, pozyskujących energię z otoczenia. Nie straszne mu temperatury z zakresu od -40 do 85 stopni Celsjusza.
Załaduj więcej newsów
September 16 2021 12:37 V18.22.17-2