reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 sierpnia 2019

128 Gigabitowe kości pamięciowe XL-Flash

Nowe bardzo wydajne pamięci wypełnić mają samym lukę występującą między DRAM, a NAND, stanowiąc bazę dla NVDIMM. Dużą ich zaletą jest prędkość, małe opóźnienia, ogromna pojemność i niski koszt, w porównaniu do DRAM.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Toshiba Memory Europe wprowadziła na rynek nowe rozwiązania pamięciowe XL-Flash. Oferują rekordową pojemność 128 Gb. Oparte zostały na technologii 3D BiCS Flash oraz architekturze SLC; 1-bitu na komórkę. Pozwala to osiągać bardzo wydajną pracę przy zachowaniu super małych opóźnień. Dobrze odnajdą się tym samym w bardziej wymagających aplikacjach przemysłowych i centrach danych, jak podaje producent. Kości te klasyfikowane są jako pamięci trwałe, z możliwością zachowania zawartości podobnej do tej z pamięci flash NAND. XL-Flash wypełnić ma tym samym lukę w wydajności występującą między DRAM, a NAND. Rozwiązania z pamięcią ulotną, takie jak DRAM, zapewniają szybkość dostępu niezbędną w wymagających aplikacjach, lecz pociąga to za sobą niemałe koszty. Usytuowany pomiędzy pamięcią DRAM i NAND-flash, komponenty XL-Flash zapewniają większą prędkość, mniejsze opóźnienia i większą pojemność, przy jednocześnie niższych kosztach niż tradycyjne DRAM. Pamięć zostanie początkowo wdrożona w formacie SSD, ale można ją też zastosować w kanałach pamięciowych na magistrali DRAM. Przykładem mogą być planowane moduły pamięci nieulotnej szybkiego dostępu NVDIMM. Pojemność nowych rozwiązań Toshiby to wspomniane 128 Gb, oferowane w pakietach 2-, 4- i 8-matrycowym, przy wielkości strony 4 kB. Czas odczytu nie powinien być większy niż 5 us, co jest wynikiem 10-krotnie lepszym, niż w pamięciach TLC.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 16 2022 15:41 V20.8.14-1