reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 21 sierpnia 2019

Przełomowa rozdzielczość 108 Mpx i jakość w mobilnym sensorze obrazu

Najnowszy sensor obrazu Samsunga oferuje rekordową rozdzielczość ponad 100 Mpx. Zawarte tu technologie pozwalają przechwytywać zdjęcia nie tylko bogate w szczegóły, ale również jasne i o dużym nasyceniu kolorów.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek nowy sensor obrazu Samsung Isocell Bright HMX. Ma to być pierwszy mobilny czujnik obrazu, który przekroczył liczbę 100 milionów pikseli, oferując rozdzielczość równoważną wysokiej klasy aparatom DSLR. Mowa tu o rozdzielczości 108 Mpx. Nowy sensor jest wynikiem ścisłej współpracy Xiaomi Corp. i Samsunga. Dzięki ponad 100 milionom efektywnych pikseli, możliwe jest wykonywanie zdjęć niezwykle ostrych i bogatych w szczegóły. Isocell Bright HMX zapewnia także wyjątkowej jakości zdjęcia nawet w ekstremalnych warunkach oświetleniowych, jak podaje producent. Będąc pierwszym mobilnym czujnikiem obrazu o dużym rozmiarze 1/1.33 cala, HMX może pochłaniać więcej światła przy słabym oświetleniu niż mniejsze czujniki, a technologia Tetracell łącząca piksele pozwala czujnikowi naśladować czujniki dużych pikseli. Pozwala to na przechwytywanie bardzo jasnych obrazów o rozdzielczości 27 Mpx. Zawarto tu także specjalny mechanizm Smart-ISO, który samodzielnie w sposób inteligentny ma wybierać poziom czułości i wzmocnienia, dostosowując się do jasności otoczenia w celu optymalnej konwersji sygnału z światła na elektryczny. Dla przykładu, w przypadku jasnych scen, następuje przełączenie na niższe ISO, co umożliwia zredukowanie szumów oraz zwiększenie nasycenia kolorów, by tworzyć żywsze zdjęcia. W przypadku zaawansowanego filmowania, HMX umożliwia nagrywanie wideo bez utraty pola widzenia, w rozdzielczościach do 6K (6016 x 3384), z prędkością 30 klatek na sekundę (fps). Masowa produkcja Samsunga ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1