reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 20 sierpnia 2019

Sterownik „push-pull” z MOSFETem dla budowy małych zasilaczy DC/DC

Nowy układ scalony „push-pull” od Mornsun posiada wszystko co niezbędne, by wspomóc tworzenie wydajnych i kompaktowych zasilaczy izolowanych o mocy do 1 W.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Chiński producent chipów Mornsun stworzył układ scalony konwertera DC-DC typu „push-pull” ze zintegrowanymi tranzystorami MOSFET. Cechuje się on możliwością pracy z mocą 1 W. Współpracować może z dedykowanymi transformatorami izolującymi, w celu budowy wydajnych i kompaktowych zasilaczy tego typu. Znajdziemy tu trzy kluczowe funkcje: łagodnego rozruchu, ochronę przed zwarciem wyjściowym i ochronę przed przegrzaniem. Dzięki nim układ jest praktyczny i wysoce niezawodny. Bazuje na komponencie SCM1201A. Pracować on może z napięciem zasilającym z przedziału od 4.5 do 8 V. Maksymalne napięcie wyjściowe wynosić może 20 V i jest zależne od napięcia zasilającego, obciążenia oraz współczynnika transformatora. Sam układ sterujący jest bowiem w istocie nieregulowanym oscylatorem, zaprojektowanym z myślą o budowie małych, izolowanych zasilaczy DC/DC. Maksymalna wydajność prądowa wynieść może 350 mA, jak podaje producent (chwilowo nawet do 600 mA). Aby zminimalizować odchylenie magnetyczne od topologii push-pull, napęd dwóch wewnętrznych MOSFETów jest „wysoce symetryczny”, jak czytamy w informacji dotyczącej układu. Układ pracować może w temperaturach od -40 do 125 stopni Celsjusza. Całość zapakowano w obudowę SOT23-6.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1