reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 14 sierpnia 2019

Kontrolery PCIe Gen4 NVMe SSD o minimalnym zużyciu energii

Nowe kontrolery pozwalają osiągać niesamowitą efektywność pracy przy zachowaniu bardzo kompaktowej formy. To co je jednak wyróżnia to niskie zużycie energii, co ma wspomagać tworzenie energooszczędnych aplikacji dużej wydajności.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Marvell rozszerzyła swoje portfolio o nowe kontrolery pamięci NVMe dla dysków SSD pracujących w oparciu o interfejs PCIe Gen4. Nowe układy cechują się najniższym zużyciem energii na rynku, wspierając tworzenie energooszczędnych aplikacji dużej wydajności. Mowa tu o takich zastosowaniach jak centra danych, ale też mniejszych rozwiązaniach typu „edge”. Dobrze odnajdą się w aplikacjach wykorzystujących technologie 5G oraz AI, jak podaje producent. Pomaga w tym zastosowana technologia, pozwalająca osiągać niesamowitą wydajność przy zachowaniu bardzo kompaktowej formy. Technologia ta stanowi efekt wieloletniego doświadczenia firmy w zakresie projektowania układów SoC wysokiej klasy i dużej wydajności. Odświeżona oferta energooszczędnych kontrolerów to trzy nowe układy: 88SS1321, 88SS1322 i 88SS1323. Stanowić mają też pierwsze w branży kontrolery SSD PCIe Gen4 (z i bez pamięci DRAM), stworzone w oparciu o proces 12 nm. Wspierać mają wszystkie istniejące i powstające moduły SSD m.2 (od 22110 do 2230), BGA, EDSFF oraz U.2. Najbardziej kompaktowymi kontrolerami są te, nie wymagające pamięci DRAM, dzięki zastosowaniu innowacyjnej architektury. Pozwala to montować komponenty kontrolera oraz kości pamięciowych NAND tuż obok siebie oraz budować zwarte i niewielkie aplikacje modułów SSD m.2230.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1