reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 13 sierpnia 2019

Małe i wymienne pamięci jak SD, szybkie jak SSD

Toshiba zaprezentowała nową technologią pamięciową XFMEXPRESS NVMe, która łączy świetne osiągi wydajnościowe, jak w dyskach SSD (do 4 Gbps), z wygodą i elastycznością kart SD.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
XFMEXPRESS to nowa technologia wymiennych pamięci NVMe od Toshiba Memory, podłączanych za pomocą interfejsu PCIe. Przypominają nieco to co znamy z kart SD, lecz tu producent oferuje znacznie więcej. Niewielkie moduły pamięciowe zamknięto w obudowie o wymiarach 14 na 18 na 1.4 mm. Znajdziemy tu innowacyjne złącze, co sprawia, że nowe pamięci XFMEXPRESS NVMe zapewniają niespotykane połączenie funkcji, które zostały zaprojektowane z myślą o tym, by zrewolucjonizować rynek mobilnych PC oraz IoT, a także różnorodnych systemów wbudowanych. Dzięki nowym modułom XFMEXPRESS producenci tego typu aplikacji będą mogli stworzyć nową kategorię urządzeń z pamięciami klasy SSD, bardzo łatwych w serwisowaniu i aktualizacji. Wystarczy tylko wymienić taką kartę na inną, z nowszym oprogramowaniem. Szybko i prosto. Tym samym, technologia XFMEXPRESS ma zmniejszyć lub niemalże znieść pewne ograniczenia projektowe i bariery techniczne, dla nowo tworzonych urządzeń i systemów. Moduł zapewnia nie tylko kompaktowość i elastyczność, ale też solidność. Dzięki wsparciu PCIe w wersji 3.0 oraz NVMe 1.3, uzupełniane o 4 linie interfejsu (4L), możliwe jest osiągnięcie przepustowości na poziomie 4 Gbps w dowolnym kierunku. Producent podaje, że następna, przewidziana generacja ma obsługiwać prędkości 8 Gbps.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1