reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 sierpnia 2019

SerDes MIPI CPI-2 rozszerzające transmisję do 15 metrów przy 4 Gbps

Nowe układy Serdes od Thine pozwalają tworzyć jeszcze wydajniejsze interfejsy komunikacyjne, przesyłające obraz video w dużej rozdzielczości, szybko i niezawodnie, nawet na odległość 15 metrów. Dają też duże możliwości w innych aspektach: komunikacyjnych i projektowych.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Thine zaprezentowała układy THCV241A i THCV242. Są to rozszerzenia SerDes dla MIPI CSI-2 i różnych chipsetów, pozwalając inżynierom na zwiększenie zasięgu transmisji MIPI CSI-2 z 1 stopy do nawet 15 metrów. Nowe układy SerDes pozwalają min. na jednoczesny odbiór 2 sygnałów video. Możliwa jest też praca w drugą stronę, tzn na skopiowanie i dystrybucję jednego strumienia video do dwóch odbiorników jednocześnie. THCV241A może serializować do 4-ech sygnałów na liniach MIPI CSI-2 i konwertować je w 1, lub 2 kanałowe strumienie V-by-One HS (opracowane przez Thine). Jest to technologia pozwalają na pracę z prędkościami do 4 Gbps (dla 1 kanału) na dystansie 15 metrów. Umożliwia to efektywny i niezakłócony transfer (nieskompresowanego) sygnału video 1080p w 60 FPS. 2 linie pozwalają uzyskać aż 8 Gbps. Znajdziemy tu również wsparcie dla komunikacji „Sub-Link”, agregującej dwukierunkowe sygnały niskiej prędkości, takie jak GPIO. Oddzielenie szybkiej ścieżki sygnału V-by-One HS od Sub-Link umożliwia łatwe debugowanie i dawać ma większe możliwości w pracy z fizycznymi wiązkami przewodowymi. Dublowana nadmiarowość sygnału wideo obsługiwana przez ten mikroukład może być używana do rozwiązywania problemów z systemem lub do innych zastosowań. Przykładem może być robotyka rolnicza i sprzęt chirurgiczny 3D, które wymagają dodatkowego procesora aplikacji odległego od źródłowej kamery wideo.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1