reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq
Komponenty |

Rewolucyjne kontrolery pamięci dla wysoko wydajnych systemów obliczeniowych

Nowe kontrolery od Microchip oferują niezwykłą wydajność, pozwalając wykorzystać nawet 4-krotnie więcej kanałów pamięciowych. Co więcej, opóźnienia nie będą większe niż 4 ns. Mocno pomaga w tym wszystkim wsparcie dla OMI.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Microchip Technology rozszerzyło swoją ofertę produktów dla aplikacji pod centra danych. Firma ta pragnie wejść w ten rynek ze swoimi najnowszymi kontrolerami pamięciowymi SMC 1000 8x25G. Dzięki nim, układy CPU oraz SoC, zorientowanie na wykonywanie bardziej złożonych obliczeń, będą mogły wykorzystać nawet 4-krotnie więcej kanałów pamięciowych równolegle podłączonej pamięci DDR4 DRAM, w ramach tego samego pakietu (z zachowaniem tej samej zajmowanej powierzchni na PCB). Przełoży się to na możliwość osiągania dużo większej przepustowości pamięci, znacznie zmniejszając tym samym opóźnienia. Wraz ze wzrostem liczby rdzeni w procesorach, średnia przepustowość pamięci dostępna dla każdego rdzenia spada, ponieważ procesory i urządzenia SoC nie mogą skalować liczby równoległych interfejsów DDR dla pojedynczej jednostki, aby zaspokoić potrzeby rosnącej liczby rdzeni. SMC 1000 8x25G łączy się z procesorem za pomocą 8-bitowych linii 25 Gb/s, zgodnych z otwartym interfejsem pamięci (OMI), komunikując się z pamięcią poprzez 72-bitowy interfejs DDR4 3200. Rezultatem jest znaczne zmniejszenie wymaganej liczby wyprowadzeń (pinów) w układach CPU i SoC, na każdy z kanałów DDR4. Pozwala to na zwiększenie liczby kanałów pamięci i zwiększenie dostępnej przepustowości. Unikatowa konstrukcja kontrolera pozwala na zredukowanie opóźnień do zaledwie 4 ns, dla pierwszego dostępu do pamięci oraz późniejszych. Przekłada się to na to, że produkty DDIMM oparte na OMI, mają praktycznie identyczną przepustowość i opóźnienie, co porównywalne produkty LRDIMM. Aby wesprzeć klientów budujących systemy zgodne ze standardem OMI, SMC 1000 jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia projektowe i narzędzia diagnostyczne ChipLink, które zapewniają rozbudowane narzędzia do debugowania, diagnostyki, konfiguracji i analityków z intuicyjnym graficznym interfejsem użytkownika. SMART Modular, Micron i Samsung Electronics budują wiele wydajnych 84-pinowych modułów pamięciowych DDIMM DDR4, o pojemnościach od 16 do 256 GB. Dzięki kontrolerom Microchip i OMI, możliwe będzie pełne wykorzystanie potencjału, jakie oferować ma ta technologia.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1