reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 sierpnia 2019

Bardzo małe i bardzo bezpieczne MCU dla ‘Edge’ IoT

Renesas wprowadziło na rynek nowe MCU, które wspierają nowoczesne funkcje, pozwalające na tworzenie niezawodnych i bezpiecznych aplikacji „edge”. Szczególnie ciekawą jest funkcja OTA, którą sprzęgnięto z TSIP.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Renesas Electronics dodała do swojej oferty cztery nowe 32-bitowe mikrokontrolery RX651. Są to układy bardzo małe, które udało się zapakować w obudowę BGA o wymiarach 4.5 na 4.5 mm oraz LQFP (10 na 10 mm), o 64-wyprowadzeniach. W stosunku do swoich typowych odpowiedników, w obudowach LGA i LQFP o 100-pinach, nowe MCU są nawet o 59% mniejsze. To co jednak ma wyróżniać ten układ to wsparcie nowoczesnych funkcji w obszarze bezpieczeństwa; w sferze komunikacyjnej, ochrony danych oraz pamięci, itd. Nowe mikrokontrolery odnajdą się w aplikacjach przemysłowych, automatyce budynków, sprzęcie sieciowym, systemach smart-metering, IoT, itp. Dobrze wpasowują się w nowoczesne podejście „edge”, odpowiadając na zaawansowane wymagania w tym zakresie, nie tylko jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale też np. efektywność komunikacji. Znajdziemy tu min. wsparcie dla TSIP („Trusted Secure IP”), co pozwala na sprawne dokonywanie aktualizacji firmware, z wykorzystaniem zaufanych sieci komunikacyjnych. Odpowiadając na potrzeby związane z aplikacjami pracującymi na końcówkach sieci („edge”), układy RX651 posiadają wsparcie dla bezpiecznej aktualizacji firmware OTA („over-the-air”). Nowe MCU wspomagają tą funkcję łącząc ją ze wspomnianych TSIP, co wprowadza ochronę pamięci flash (a także inne dodatkowe wsparcie funkcje), zapewniając rozwiązania bardziej zaawansowane, niezawodne i bezpieczne, niż to co można znaleźć u konkurencji, jak podaje producent.
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1