reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 lipca 2019

Potężne pamięci LPDDR5 12 Gb już na rynku

Nowe pamięci LPDDR5 oferują duży skok (30%) w efektywności transferowej, w stosunku do poprzedników: LPDDR4X. Stworzono je specjalnie z myślą o zaawansowanych aplikacjach i wsparciu 5G oraz AI.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Samsung Electronics ogłosiło rozpoczęcie masowej produkcji pierwszych na rynku kości pamięciowych LPDDR5 DRAM o pojemności 12 Gb. Przeznaczone są głównie do aplikacji mobilnych i zoptymalizowane zostały specjalnie pod kątem funkcji 5G oraz AI, jakie znajdować się mają w smartfonach nowych generacji. Nowe mobilne pamięci pojawiły się dość niedługo po wprowadzeniu na rynek kości LPDDR4X 12 Gb, co świadczy o efektywnym rozwoju nowych technologii oraz finalnych produktów. W planach Samsunga jest też wypuszczenie gotowych pakietów łączących do 8-miu kości 12 Gb, pozwalając na osiąganie większych pojemności, przy zachowaniu kompaktowej formy. Pamięci LPDDR5 DRAM cechować się mają dużymi prędkościami transferowanymi, na poziomie 5500 Mb/s, co oznacza 1.3-krotny wzrost, w stosunku do poprzedniej generacji LPDDR4X (gdzie maksymalny transfer jaki udało się uzyskać to 4266 Mb/s)., które stosowane są obecnie w smartfonach z wyższej półki. Jak duże są to prędkości? Jak podaje producent, takie prędkości, jak te zastosowane w LPDDR5 Samsunga mają być w stanie przesłać nawet 12 filmów Full-HD w sekundę. Przekłada się to na możliwość osiągania jeszcze większej efektywności urządzenia. To z kolei przełoży się na lepsze wrażenia z użytkowania i możliwość wbudowania bardziej zaawansowanych funkcjonalności. Co więcej, nowe pamięci zbudowano w oparciu o technologię 10 nm, co pozwoliło na zredukowanie zużycia energii nawet o 30%, w porównaniu do starszych pamięci LPDDR4X. To z kolei wpłynie na wydłużenie czasu pracy urządzeń zasilanych z baterii lub akumulatorów. Tak duża redukcja to też efekt zastosowania nowego projektu obwodowego, z usprawnionymi mechanizmami taktowania i nowoczesnymi funkcjami oszczędzania energii.
reklama
Załaduj więcej newsów
November 29 2021 22:48 V19.2.0-1