reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 23 lipca 2019

MCU z usprawnionymi zabezpieczeniami dla bezdotykowej bankowości

Firma ST zaprezentowała nowy bezpieczny mikrokontroler, który posiada podwójną obsługę interfejsów komunikacyjnych, usprawnione funkcje bezpieczeństwa oraz technologię RF. Układ ma być wydajny i energooszczędny.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowy bezpieczny mikrokontroler ST31P450 od STMicroelectronics stworzono w oparciu o proces 40 nm Flash oraz sprawdzone, 32-bitowe rdzenie ARM SecurCore SC000. Spełnia wymagania standardów ISO 7816 oraz ISO 14443 Typu A (dla smart-card) i cechuje się usprawnionymi technologiami RF. Układ obsługuje pełną gamę bibliotek MIFARE, w tym: MIFARE Classic, MIFARE Plus i MIFARE DESFire. Zastosowana tu technologia 40 nm od ST pozwala na stworzenie bardzo małych struktur. Umożliwiło to wbudowanie obsługi dwóch interfejsów. MCU cechuje się też znacznymi usprawnieniami w zakresie bezpieczeństwa, pozwalając na skuteczne zapobieganie oszustwom, jak podają twórcy. Ulepszona wydajność RF zapewnia niezawodne połączenia bezprzewodowe dla szybszych i łatwiejszych transakcji zbliżeniowych. Ponadto model ST31P450 wyposażony jest w nowe silniki kryptograficzne małej mocy, które minimalizują zużycie energii, przyczyniając się też do zwiększenia ogólnej wydajności przy zachowaniu niskiej mocy RF, podczas wykonywania operacji kryptograficznych. ST31P450 jest również wyposażony w zoptymalizowane oprogramowanie ładujące, ułatwiając pracę dostawcom kart, oferując możliwość ich obsługi i wsparcia, już po ich wydaniu. Układ ten, oraz powiązane z nim biblioteki kryptograficzne, uzyskają w najbliższym czasie certyfikaty: Common Criteria EAL5+, EMVCo oraz CUP (China UnionPay). Mikrokontroler ST31P450 dostarczony ma być z pamięcią nieulotną o pojemności 450 KB (NVM) i pamięcią RAM o pojemności 10 KB. Układ jest obecnie w produkcji.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1