reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 18 lipca 2019

Pamięci NOR Flash z funkcjami adresacji MAC

Nowe pamięci NOR Flash od Microchip wspomagają projektantów i produkcję różnego rodzaju urządzeń, dzięki wbudowaniu wsparcia dla adresacji MAC, z gotowymi, zaprogramowanymi adresami. Sama pamięć posiada dodatkowo funkcje ochronne, np. przed przypadkowym nadpisaniem.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowa rodzina komponentów pamięciowych SST26VF Serial Quad I/O (SQI) 3V Flash od Microchip stanowić ma pierwsze tego typu pamięci Flash NOR z wbudowaną funkcją wspierającą adresację MAC. Zostały wstępnie zaprogramowane przy użyciu adresacji EUI-48 i EUI-64. Mają się bardzo dobrze odnaleźć w aplikacjach wykorzystujących Ethernet, Bluetooth, WiFi, IEEE 802.15.4 i FireWire. Nowa rodzina ma pomóc projektantom zaoszczędzić czas i koszty, jednocześnie przyspieszając wprowadzanie na rynek urządzeń o małej i średniej wielkości produkcji wolumenowej. Opcje adresacji MAC są dostępne dla komponentów oferujących pojemności: 16, 32 i 64 Mb. Komponenty wyposażono w sześcioprzewodowy interfejs IO 4-bitowy, pozwalając na pracę energooszczędną, nie musząc rezygnować z wysokiej wydajności. Szybki rozwój Internetu przedmiotów oznacza, że projektanci systemów wbudowanych muszą obecnie pobierać, programować i serializować adresy MAC (Media Access Control) z IEEE-Registration Authority (RA) dla wszystkich podłączonych produktów. Pamięci Microchip sprzedawane są w blokach IEEE-RA od 4000 do 16-milionów, wspierając producentów urządzeń w tym, żeby nie musiały same się o to troszczyć, co powinno wpłynąć na poprawienie efektywności produkcji. Wstępnie zaprogramowane adresy węzłów EUI-48, jak i EUI-64 składają się z unikalnego identyfikatora organizacyjnego (OUI) i identyfikatora rozszerzenia (EI). Podczas gdy OUI jest kupowane od IEEE przez poszczególne firmy, EI jest przydzielane i zarządzane przez każdą firmę niezależnie, tworząc unikatowy EI do każdego produktu. Zapewnia się w ten sposób unikalny adres węzła rozszerzonego identyfikatora (EUI) dla każdego urządzenia. Struktury pamięciowe posiadają dodatkowe funkcje chroniące je przed nadpisaniem przypadkowym (lub celowym) i usunięciem. Dostępne mają być w obudowach SOIC i WSON, o ośmiu wyprowadzeniach. Producent zastrzega, że nie wymaga minimalnej ilości zamówienia.
reklama
Załaduj więcej newsów
November 22 2021 13:31 V19.1.3-1