reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Qualcomm
Komponenty |

Mobilna platforma 215 Qualcomm ze wsparciem 64-bitowym i podwójnym ISP

Nowa „Qualcomm 215 Mobile Platform” oferuje znaczny wzrost wydajności, zarówno w CPU (50%), jak i GPU. Zawarto tu też nowoczesne rozwiązania wspierające, jak Quick Charge, dla budowy jeszcze lepszych urządzeń mobilnych, ale też po raz pierwszy podwójny ISP.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Qualcomm Technologies zaprezentowała nową wersję układu platformy mobilnej 215 („Qualcomm 215 Mobile Platform”) serii 2. Nowy Qualcomm 215 wyposażono w cztery rdzenie ARM Cortex-A53, co zapewnić ma o 50% większą wydajność, w stosunku do poprzedniej generacji. Wprowadzenie pierwszego procesora CPU 64-bitowego w serii 2 znacząco zwiększa wydajność i przewidywany okres życia urządzeń, opartych na tym rozwiązaniu, jak podaje producent. Jest bowiem skutecznie obsługiwać nowoczesne aplikacje 64-bitowe. W celu zwiększenia trwałości urządzenia w perspektywie czasu pracy, w układ wbudowano technologię Qualcomm Hexagon DSP, która zaprojektowana została z myślą o nawet 5-dniowym, bezustannych odtwarzaniu muzyki. Zastosowany układ GPU Qualcomm Adreno 308 i specjalne technologie wspierające wyświetlanie obrazów pozwolą na efektywne odtwarzanie video przez co najmniej 10 godzin. Sam Adreno 308 ma umożliwiać poprawę wydajności w grach o 28%, jak czytamy w notatce producenta. Nie mogło tu tym samym zabraknąć wsparcia dla Qualcomm Quick Charge, w najnowszej wersji, co umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych nawet o 75% szybciej, niż w przypadku rozwiązań konkurencyjnych. Po raz pierwszy w serii 2 zastosowano też podwójne ISP co oznacza, że układ może obsługiwać podwójny aparat do optycznego zoomu i wykrywania głębi, co skutkuje ogólnie ulepszonymi zdjęciami bogatymi w szczegóły. 215 wspierać ma aparaty o rozdzielczości nawet do 13 Mpx. O skuteczną i szybką łączność dba zastosowany tu zintegrowany model Qualcomm Snapdragon X5, ze wsparciem dla LTE Cat 4, pozwalając na osiąganie transferu na poziomie 150 MB/s. Platforma obsługiwać ma też połączenia głosowe EVS („Ultra HD Voice Calls”) i Dual Sim z VoLTE („Voice over LTE”). Pozwoli na cieszenie się możliwościami LTE, oddzielnie dla dźwięku (rozmów), jak i korzystania z danych, albo do rozdzielenia zadań prywatnych, od firmowych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama