reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lipca 2019

Moduł kamery przestrzennej ToF, odporny na słońce

Nowy moduł kamery ToF od Espros dobrze odnajdzie się w obrazowaniu przestrzennym, niezależnie od warunków oświetleniowych, w tym w silnym słońcu. Ma być łatwy i szybki w implementacji, dzięki zaawansowanym interfejsom, a przy tym stosunkowo tani.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Espros wypuściła na rynek pierwszą serię modułów ToF>cam 635. Jest to trójwymiarowy moduł kamery do obrazowania typu Time-of-Flight, bazujący na układzie epc635 firmy Espros, pozwalający na przechwytywanie (i nagrywanie) obrazów w rozdzielczości 160 na 60 pikseli. Układ posiada świetne właściwości tłumiące wpływ światła otoczenia na wykonywane pomiary, nawet światła słonecznego. Aplikacje zbudowane w oparciu o ten moduł będą mogły skutecznie pracować na zewnątrz pomieszczeń. Zawarte tu oprogramowanie kontroluje akwizycję obrazu i jego przetwarzanie, aby zapewnić skalibrowaną i przefiltrowaną chmurę punktów 3D. Moduł dostarcza tym samym dedykowany obraz w formie punktów 3D ToF oraz w skali szarości. Zaawansowany algorytm pozwala na wykrywanie różnych zakłóceń i ich tłumienie, podobnie jak z niwelowaniem efektów rozmycia obiektów w ruchu. Warto też zwrócić uwagę na oprogramowanie interfejsu, zawierające wsparcie dla USB, które zapewnić ma łatwą i szybką implementację. Nowy moduł dobrze odnajdzie się w robotyce, w systemach wykrywania przeszkód, zastosowań przemysłowych, zliczania osób i wielu innych.
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-1