reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lipca 2019

Super-czuły piroelektryczny detektor metanu

Nowy detektor węglowodorów (w tym głównie metanu) został odpowiednio zoptymalizowany, cechując się świetną czułością, a także 4-krotnie lepszym SNR, niż poprzednik.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Pyreos zaprojektowała nowy, miniaturowy i zoptymalizowany pod kątem wykrywania metanu piroelektryczny czujnik podczerwieni, o wyjątkowo wysokiej czułości na metan i inne, powiązane węglowodory. Nowy podczerwony detektor gazów piroelektryczny, typu TO-39, ma się cechować nawet 4-krotnie lepszym stosunkiem sygnału do szumów (SNR), dzięki optymalizacji dedykowanego (i opatentowanego) cienkowarstwowego PZT. Dokręcony został specjalne do długości fal odpowiadającym metanowi i innym, zbliżonym węglowodorom. Jego czułość również została mocno podkręcona i sięga teraz 270000 V/W, w filtrowanym paśmie. Elementy czujnika są wbudowane w obwód o niskim poziomie szumów, z wewnętrznym wzmacniaczem operacyjnym CMOS oraz z rezystorem sprzężenia zwrotnego 10 GΩ, który wysyła sygnał napięciowy wyśrodkowany na połowę wartości napięcia zasilającego. Pierwsze próbki nowego komponentu można już zamawiać, jak podaje producent.
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2