reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 czerwca 2019

Przełączniki USB-C dla danych i audio wysokiej jakości, w jednym

Nowe przełączniki od Diodes pozwalają na jednoczesne przysłanie danych oraz sygnału audio. Wspomagać mają użytkowników przy redukcji portów USB 2.0 i audio-jack 3.5. Przesłuch jest znikomy, a jakość audio wysoka, jak zapewnia producent.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Nowe porty USB 3.0 typu C oferują duże możliwości. Są one na tyle interesujące, że producenci coraz chętniej rezygnują z nieco przestarzałych już portów USB 2.0 czy (audio) Jack 3.5 mm. Firma Diodes Incorporated postanowiła wyjść naprzeciw użytkownikom i producentom. Ich nowy przełącznik („switch”) PI3A6386 umożliwia przesyłanie danych (‘legacy’) oraz sygnałów audio przez port USB typu C, pozwalając użytkownikom na korzystanie z ich dotychczasowych peryferii. Całość udało się zapakować w obudowę TQFN-24. Układ ten zapewniać ma wysoką jakość dźwięku, bez zniekształceń i szumów, jak zapewnia producent. Znajdziemy tu też wsparcie autonomicznego mikrofonu oraz przełącznik linii uziemienia. Ogólna struktura CMOS przekłada się na niską rezystancję Rds(ON) wynoszącą 1Ω. Projektanci układu dużą wagę przykładali do tego, by maksymalnie zredukować efekt przesłuchu. Stanowiło to istotny priorytet projektowy. Udało się to osiągnąć, a wynik odrzucenia przesłuchu wynosi -85 dB przy 30 kHz. Inne funkcje jakie tu zawarto to np. programowalny czas soft-startu oraz soft-stop. Ma to eliminować zjawisko charakterystycznych puknięć przy podłączaniu przewodów, słyszalnych często w standardowych aplikacjach z klasycznymi przewodami. Układ operować ma na napięciu od 1.7 do 5.5 V czyniąc go świetną opcją dla urządzeń przenośnych zasilanych z akumulatorów. Cechuje się też świetnym zakresem dynamicznym, jak podaje producent.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 14 2021 17:14 V18.25.1-2