reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 czerwca 2019

Konwertery DC/DC dla często usypianych MCU

Nowe konwertery DC/DC od Torex Semiconductor dobrze odnajdą się w systemach 12 i 24 V, obsługując napięcia do 36 V. Ich wysoka wydajność zapewniona jest w całym zakresie obciążenia, dzięki czemu mogą skutecznie zasilać często usypiane MCU.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Torex Semiconductor wprowadziło na rynek nową serię synchronicznych konwerterów DC/DC, oznaczonych symbolem XC9268. Obsługiwać mają napięcia do 36 V, odnajdując się tym samym w systemach 12 i 24 V. Minimalne napięcie wejściowe to 3 V. Wydajność prądowa konwertera wynosić ma 600 mA. Pracować ma w trybach z automatyczną kontrolą przełączania PWM/PFM. Efektywność komponentu szacuje się na około 83% (przy napięciu wejściowym 12 V, a wyjściowym 5 V i prądzie wyjściowym 1 mA) przy pracy w trybie podtrzymywania, np. uśpionych mikrokontrolerów. Przy dużych obciążeniach, konwertery te osiągają efektywność nie mniejszą niż 85%, a często dużo wyższą, jak podaje producent. Wysoką sprawność utrzymuje w pełnym zakresie obciążenia. Częstotliwość przełączania może wynosić od 1.2 MHz do 2.2 MHz. Układ posiada też wbudowaną funkcję soft-start, która jest wewnętrznie ustawiona na 2 ms. Opcjonalnie jednak można ten czas wydłużyć poprzez podpięcie odpowiedniego układu RC do wyprowadzeń EN/SS. © Torex
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
reklama
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1