reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 24 czerwca 2019

Smart-wzmacniacz dla mikrogłośników, dla osiągania lepszego basu

Maxim Integrated zaprezentowało układ, który dzięki swojemu wbudowanemu systemowi ochronnemu mikrogłośników, może zaoferować możliwość generowania głośniejszych dźwięków i z lepszym basem, niż konkurencyjne rozwiązania.

Projektujesz elektronikę? Zarezerwuj 17 października 2019 roku na największą w Polsce konferencję dedykowaną projektantom, Evertiq Expo Kraków 2019. Przeszło 90 producentów i dystrybutorów komponentów do Twojej dyspozycji, ciekawe wykłady i świetna, twórcza atmosfera. Jesteś zaproszony, wstęp wolny: kliknij po szczegóły. © Evertiq
Firma Maxim Integrated zaprezentowała ciekawy smart-wzmacniacz MAX98390 w formie układu DSM („Dynamic Speaker Managment”) o mocy 5.1 W. Układ posiadać ma wbudowaną ochronę głośników pozwalając osiągać nawet 2.5-krotnie większą głośność i 2 oktawy basu, w porównaniu do innych rozwiązań, zapewniając przy tym bardzo niskie zużycie energii, na poziomie 24 mW. Nowy układ jest wzmacniaczem DSM klasy D, który ma pozwalać na uwolnienie pełnego potencjału systemu audio, będąc w stanie bezpiecznie przenosić wyższe poziomy mocy (do 5.1 W) do małych, mikro-głośników, o mocach od 1 do 3 W. Wraz ze zmniejszaniem się gabarytów głośników, zmniejsza się też ich głośność i poziomy ciśnienia akustycznego (SPL - „sound pressure level”), podczas gdy częstotliwości rezonansowe rosną, co przekłada się na gorszy (mniejszy) bas. Mocniejsze napędzanie głośników w celu zwiększenia głośności i odpowiedzi basowej może łatwo je uszkodzić, poprzez nadmierne nagrzewanie i silne zniekształcenia mechaniczne membran. Smart-wzmacniacz MAX98390 ma rozwiązywać te problemy integrując w sobie dedykowany układ sensoryczny IV (prądowo-napięciowy) i specjalny algorytm DSM autorstwa Maxim. Dzięki temu głośniki mogą bezpiecznie osiągać swoje maksima, za sprawą odpowiedniej ich ochrony ze strony układu. Chroni to tym samym głośniczki przed takimi zniekształceniami, wychyleniami i przegrzewaniem. Ten system ochronny umożliwia projektantom sterownie głośnikami do granic ich wychylenia, wytwarzając dźwięk do dwóch oktaw poniżej granicy częstotliwości rezonansowej.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 14 2021 17:14 V18.25.1-1