reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 czerwca 2019

Zaawansowany monitorujący moduł radarowy

Nowy moduł radarowy od Vayyar to wysoce zaawansowane narzędzie wspomagające projektantów systemów samochodowych, umożliwiające skuteczne monitorowanie otoczenia wokół pojazdu, jak również sytuacji wewnątrz kabiny.

Izraelski startup Vayyar zaprezentował nowy układ radarowy, który umożliwia lokalizację i klasyfikację pasażerów w kabinie. Jest w stanie także wykonać analizę życiową i analizę postawy, a ponadto wykonać mapowanie wokół pojazdu w zakresie 360 stopni, w tym monitorować inne samochody, pieszych i obiekty naokoło. Jednoprocesorowy radar obrazowania tworzy wizualizację 4D w czasie rzeczywistym o wysokiej rozdzielczości zarówno w środowisku zewnętrznym, jak i kabinowym, za sprawą dynamicznych punktów chmurowych. Pojedynczy punkt może wyświetlać wymiar, kształt, położenie i ruch ludzi oraz obiektów, umożliwiając pełną klasyfikację środowiska samochodu, niezależnie od złego oświetlenia lub trudnych warunków pogodowych. Rozwiązania stworzone z myślą o kabinach obejmują przypomnienia o pasach bezpieczeństwa, optymalizację poduszek powietrznych, kontrolę gestów, alarmy dotyczące senności kierowcy i alarmy wykrywania niemowląt, nawet jeśli niemowlę jest przykryte kocem lub ukryte w foteliku samochodowym lub w stopce. Rozwiązania zewnętrzne Vayyar mapują i klasyfikują otoczenie samochodu, aby umożliwić lepszą pomoc w parkowaniu, wykrywaniu martwego pola, pomoc w zmianie pasa ruchu, automatyczną kontrolę prędkości i odległości oraz alarmy o przeszkodach i nie tylko. „Radar on a Chip” (ROC) od Vayyar ma 48 transceiverów pracujących na częstotliwości 76-81 GHz, co pozwala na możliwość pracy z ponad 2000 wirtualnymi kanałami. Układ obejmuje również wewnętrzny procesor DSP do przetwarzania sygnału w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie jedno-układowe można łatwo zintegrować z istniejącą konstrukcją samochodową, zmniejszając całkowity koszt i liczbę czujników potrzebnych do stworzenia smart-pojazdu.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1