reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 19 czerwca 2019

Sterownik operujący jasnością 270 diod LED

MagnaChip zaprezentowało nowy sterownik diod LED, który ma sterować panelami stanowiącymi podświetlenie ekranów UHD TV. Konstrukcja sterownika zapewniać ma wydajne, stabilne i płynne sterowanie jasnością do 270 diod LED.

Firma MagnaChip zaprezentowała swój nowy, 3-kanałowy sterownik LED podświetlenia, BLU („backlight unit”), który został tak zaprojektowany, by móc sterować pracą (jasnością świecenia) nawet 270 białych diod LED, po 90 na kanał. Ma się bardzo dobrze odnaleźć jako sterownik podświetlenia nowoczesnych ekranów o dużych rozdzielczościach UHD. Wspierać ma dwa mechanizmy przyciemniania: analogowy i PWM. Zapewniać ma tym samym dużą efektywność i stabilność sterowania jasnością diod LED. Wpłynąć to ma z kolei na możliwość osiągania dużego, atrakcyjnego kontrastu na ekranach UHD (TV), a także na mniejsze, średnie zużycie energii. Sterowanie analogowe pozwala na zmianę koloru diod LED, poprzez liniową zmianę prądu płynącego przez poszczególne elementy. Sterowanie PWM z kolei ma zapobiegać zmianie koloru. Nowy 3-kanałowy sterownik BLU LED od MagnaChip został zaprojektowany do selektywnego ściemniania analogowego lub PWM, zgodnie z zapotrzebowaniem i sygnałem obrazu, zapewniając w ten sposób rozwiązanie pozwalające osiągać wysoki współczynnik kontrastu i wydajność energetyczną. Zapewnia również wysoką dokładność prądu z tolerancją ± 1%, dzięki zastosowaniu nowoczesnego trybu sterowania prądowego w oparciu o wartości uśrednione. Na dużą dokładność i wydajność, jak również świetne wrażenia wizualne w przypadku dużego przyciemnienia wpływa min zastosowana częstotliwość, w przypadku sterowania PWM, wynosząca 480 kHz. Pozwala to tym samym stosować bardzo wąskie impulsy prądowe, osiągając duży stopień przyciemniania, a także dużą stabilność. Układ zapewnia ponadto różne funkcje ochronne, w tym zabezpieczenie przed zwarciem i blokadę podnapięciową, ochronę przed nadmiernym obciążeniem, itp. Są tu też zawarte systemy ochrony MOSFETów.
reklama
Sponsored content by Ellipse- Tronic
Ellipse-Tronic już czwarty rok w Polsce Firma Ellipse-Tronic od ponad 20 lat dostarcza kluczowe produkty niezbędne do produkcji wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych.
Polski oddział Ellipse-Tronic z sukcesem działa już od 4 lat na rynku lokalnym, wspierając i dostarczając rozwiązania techniczne zgodnie z najnowszą technologią.
Załaduj więcej newsów
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2